| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat...

O sa fie o poveste lungatonguerietena mea cea mai buna are o relatie,, libera "cu un baiat, adica nici nu este cu el dar totusi sunt intr-un fel impreuna.Eu il cunosc pe el de mai mult timp ca ea(am fost la gradinita impreuna,colegi la scoala,locuim aproape etc; Nu am avut nicio problema cu el pana inttr-o seara petrecuta in club.Ei doi erau certati, el era baut si gelos pe nu stiu cine si a inceput sa se dea la o prietena de-a noastra prezenta la masa(o lua in brate, a incervat sa o sarute)si dupa ea am urmat eu ..bineinteles m-am ferit cand a dat sa ma sarute pentru ca era beat si e cu cea mai buna prietena a mea.M-am enervat dar mi-a trecut intr-o zi ca na era baut baiatul.dar la doua zile vb despre ce a facut el in seara aia in club si a recunoscut ca s-a dat la cealalta fata dar cica de mine nu-si amintea.In fine,el tot incerca sa-i explice prietenei mele ca nu s-a dat la mine si timp de o ora a tinut-o mortis cu ideea ca eu vreau sa-i despart, ca mint cu nerusinare, ca am ceva cu el etc; si in minutul 59 si-a amintit el ca s-a dat si la mine si chiar a incercat sa ma sarute.
Vreo parere? Sincer eu nu vreau sa mai schimb nicio vorba cu el dar daca fac asta s-a dus prietenia.

2 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Eu iti recomand sa te retragi o vreme, si o sa vezi ca o sa se intoarca ea la tinewinking cand o sa paraseasca ala. fraieri de astia sunt peste tot care stau cu fete din interes, acesta se incadreaza perfect in aceasta categoriewinking

| fundrive78 a răspuns:

Nu exista cale usoara de iesire din asa ceva. Daca nu vrei sa iti pierzi prietena ignora intreaga situatie si persoana in cauza. Asta nu e decat un frustrat care isi cresteaza cu bricegul cuceririle pe piciorul patului si pentru el nu erai decat un numar. Vede ca "prietena" lui tine la tine si ii esti incomoda pentru ca nu o mai poate prosti el cum vrea si vrea sa scape de tine... sau de ea, cine stie. Ca a recunoscut s-a datorat faptului ca mai existau si alti martori in club si l-au mai vazut probabil si altii care o cunosc pe prietena ta, oricum el are cica o scuza, era beat, aiurea, vroia sa testeze terenul sa vada daca o pastreaza in continuare pe tipa cu care e sau mai pica ceva. Prietena ta ar trebui sa se gandeasca bine daca e sau nu cu el si sa traseze niste limite si oricum zici ca relatia e libertina deci nu are de ce sa se supere, mai ales pe tine, nu tu l-ai agatat pe el ci el s-a dat la tine si ai si martori asa ca nu ai de ce sa iti faci probleme. Evita-l si explica-i si prietenei tale de ce o faci, in felul asta vezi si cat de prietena iti este ea tie, ar trebui sa inteleaga situatia. Bafta!