| Sneks00 a întrebat:

Imi place o fata cu un an mai mica decat mine. Am inceput sa vorbim, (mai mult prin mesaje) mereu radem, glumim dar nu stiu cum sa fac sa aflu daca ma place cu adevarat.
Cand ne vedem pe holurile liceului ne zambim unul altuia si cand avem ocazia sa vorbim fata in fata suntem mereu cu zambetul pe buze. Cum i-as putea spune subtil ca o plac si vreau sa am o relatie cu ea?

Răspuns Câştigător
| CopilulDeZahar a răspuns:

Ii poti spune asta:
"Uite (numele ei), din conversatiile pe care le-am purtat cu tine si momentele petrecute privindu-ne, mi-am dat seama ca te iubesc.Ai vrea sa fim impreuna, daca si tu simti la fel?"
Ceea ce conteaza este sa nu o lasi pe ea sa astepte prea mult si sa faci tu primul pas.

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Simplu du-te la ea invit-o la o bere

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Subtil - prin gesturile tale
Ca un barbat - ii spui ce intentii ai cu ea pana nu o sa te vada ca pe un prieten cu care se simte bine si e acolo pentru ea oricand. Tu alegi!