| Neamiticahfdn a întrebat:

Imi placea de o fata. Si i-am zis ca o plac, mi-a raspuns ca ei nu-i pasa, de atunci am incercat sa nu ma mai gandesc la ea, dar nu prea mergea ca o vedeam zilnic fiind colega de clasa. Incercam sa nu ma uit de loc la ea, sa nu-i atrag atentie, insa observam ca ea se uita la mine, cand ma intorceam mai brusc la un prieten cv, ea se uita la mine si dupa isi intoarce privirea. Acum cateva zile cand plecam acasa am vazut ca are prieten, se tineau de mana etc... Ea nu stia ca o vad. Ieri iarasi ei s-au intalnit in parca, dar eram si eu cu un prieten, si ea statea cu ala si vorbea, dar se uita la mine, nu isi lua privirea, si prietenu ei a vazut ca ea se uita la mine, pe fata ei se vedea ca parca ar fi incomodata de faptul ca sunt si eu acolo. Ma gandesc oare ma place? Ca o data o auzisem cum vorbea cu o colega cica: Ma intalnesc cu cineva, dar iubesc pe alt cineva. Este posibil oare sa ma placa pe mine, daca se tot uita la mine chiar si cand e cu prietenu ei? Scuza-ti ca am scris atat de mult.

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

E posibil, dar vorba lui Knu ignoro, insa in mod straniu ofera-i atentie, gen nu vorbi cu ea, dar daca are nevoie de ceva in clasa fi primul care sare, totusi incearca sa nu fii disperat.

| leapșa a răspuns:

Nu o desparti de prietenul ei cum ti s-a zis mai sus. Nu. Daca te place pe bune, se va desparti ea de ala si va fi cu tine, dar deja vorbim prea in viitor.
Pentru moment n-o baga in seama decat daca e nevoie si va veni ea la tine.
Totusi, nu sta s-o astepti. Vezi poate gasesti alta fata.

| Socke a răspuns:

Posibil sa-i fi starnit interesul.
Totusi incearsca sa nu te dai la ea, tine o distanta. Daca ea se desparte de respectiv poti sa o bagi in seama.
Oricum fi dragut cu ea.Adica nu o bagi in seama, nu-i faci complimente, nu te dai la ea.Dar daca te exemplu e intr-o situatie mai nasoala poti sa o ajuti sau daca are multe carti in rucsac/geanta poti sa-i cari geanta.
totusi daca ramane cu respectivul impreuna eu zic sa o lasi in pace si gaseste-ti alta fata.Fiind intr-o relatie cu cineva, poti sa uiti mai repede pe fosta(sau in cazul tau pe tipa care ai placut-o)

| Knu a răspuns:

E plin pamantul de fete, eu zic ca n-are rost sa te consumi. Nu e sa fie ea, apare alta si tot asa. Daca totusi ti s-a pus tie pata pe ea, ignor-o. Pur si simplu, ignor-o. Cu cat o tratezi cu mai multa indiferenta, cu atat o pui mai mult pe ganduri si iti maresti sansele. Stiu ca suna ciudat, dar de multe ori asa functioneaza treaba.

| H321G4U5 a răspuns:

Exista o posibilitate ca ea sa te placa deci, ar trebui sa fii mai ferm si sa îi desparti si poate te combini tu cu ea, incearca, nu ai nimic de pierdut.
Mult noroc