| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema, care sincer nu stiu ce sa mai cred.
Deci imi place de un baiat, e mai mare ca mine cu 3 ani.
Ne-am intalnit acum 1 saptamana jumatate,si cand m-a vazut prima data nu isi lua privirea de la mine. Ciudat,dar eram in Biserica!
Dupa m-am interesat de el.
Am aflat in ce clasa e,cum il cheama,cati ani are, de unde e etc.
L-am cautat pe fb, l-am gasit.dar nu i-am dat cerere...
O prietena de-a mea a intrat pe fb meu si ia sat cerere de vreo 3 ori iar el m-a blocat.
Mereu cand merg la biserica, se uita la mine...
In seara de inviere ma cauta prin biserica prin priviri, pana ma gasit..Si cand ma gasit numai la mine se uita. El e dascal cum ar veni.
Are un prieten foarte bun.
Mereu cand ma intalnesc cu prietenu lui tot spune de el "vezi ca te asteapta x " vezi ca vine si x azi la Biserica...
ETC.
De exemplu ieri baiatu asta se plimba cu bicicleta si vorbea la tel. presupun ca vorbea cu... deoarece mi-a zis "vezi ca a intrebat x" de tine,pur si simplu am ramas socata.
Tot ieri seara am iesit cu prieteni si era si prietenu lui x[baiatu care imi place] si varmiu la auzit vorbind pe y[prietenu lu x] cu cineva,sau vorbea la telefon,nu mai tine minte exact,dar a auzit ca a zis "Andreea aia tot ii da cerere lui X,prima data respinso, dupa a blocato" dupa l-am tras pe varmiu de mana sa plecam...
Mereu se uita la mine...
O fata mi-a zis ca ea banuieste ca deacum ei doi cand se intalnesc o sa vorbeasca de mine...
Nu stiu ce sa mai cred!
Voi credeti ca mar placea?
Are rost sa mai continui, adica sa pot fi impreuna cu el...sau mai bine ma opresc aici?
DAU FUDITZA!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu asa cred ca te place

| Șurubelniță a răspuns:

FAptul ca s euita la tine, nu inseamna ca automat isi doreste sa aiba o relatie cu tine. Nu da importanta mediului virtual, nu e o tragedie faptul ca te-a blocat pe Facebook tongue
Ce sa zic, daca tu il placi, baga-te in seama cu el, faceti cunostinta, vorbiti amical, asta daca tu iti doresti sa depasiti stadiul de privit unul la altul. Poate ca baiatul e rusinos si din aceasta cauza nu te abordeaza.
N-ai nimic de pierdut daca vorbesti cu el, din contra, ai numai de castigat, poti afla daca te place sau doar daca te gaseste atragatoare din punct de vedere fizic.

| UngUrU777 a răspuns:

Pai eu zic ca te place si clar ii e frica daca e dascal e clar cai cuminte si timid! Nu renunta la el, incearca sal prinzi la inghesuiala si sa vb cu el!

| Corynna13 a răspuns:

Totusi daca ar fi avut de gand sa incerce ceva cu tine, crezi ca ti-ar mai fi dat block? Nu stiu ce sa zici. Poate daca v-ati baga in seama si a-ti discuta ar sta altfel lucrurile. In fond nu pierzi nimic.

| xXPandaXx a răspuns:

Uite nu stiu chiar ce sa zic, dar dupa gesturile lui eu cred ca te cam place. Adica poate ii e frica sa vorbeasca cu tine sau sa inceapa o relatie deoarece e dascal, dar nu e nimic rau in asta. Si chestia cu block'ul nu e mare chestie. Daca ti'a dat, lasa asa. Incearca sa faceti cunostinta, sa va apropiati putin cate putin, si poate iti dai seama daca te place sau nu, uite incearca atunci cand iesiti de la biserica sa vorbesti cu el, sa-i spui ca ai observat ca se tot uita la tine si ce s-a mai intamplat. Bafta cu asta, sper ca ai sa afli ceea ce cautipuppy dog eyes