| AlexandruPorfir a întrebat:

Imi puteti spune cum pot sa-i raspund inapoi la o fata cand imi zice- "Ai niște ochi foarte frumoși"-"esti super frumos" deoarece cand imi zice asa ma blochează si nu stiu ce sa-i zic.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Simplu mulțumesc urmat de un compliment întors sincer cu privire la ceva ce-ți place la ea, dar ceva mai specific și inedit, nu „și tu ești frumoasă"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am iubit doi ochi căprui,
Insă cum și cui să-i spui,
Dacă tu în calea ta,
Poate îi vei revedea,
Numai lor să le spui,
Că sunt mulți ochi căprui,
Dar pe ei nu-i pot uita.

Fata ți-a făcut o declarație de dragoste.
Poți să spui în multe feluri.
Ochii mei se bucură când te văd pe tine.

Sau să îi cânți.

În tot ce e frumos pe lume te văd pe tine.
Tu fericirii îi dau nume când ești cu mine.
https://www.youtube.com/watch?v=OnLxY_hr5iU

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Îi mulțumești și mai apoi îi spui că și tu crezi la fel despre ea, din momentul în care ai cunoscut-o.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i că și ea are niște ochi superbi.

| valentingb a răspuns:

Nu cred că sunt mai frumoși decât ai tăi.
O dai pe spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii raspunzi cu drag: "Ochii tai sunt ca stelele - indepartate"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spui că ai niste ochi așa de frumoși că toată ziua le-aș face poze