| AirCloud a întrebat:

Inainte de a incepe, vreau sa va spun ca orice raspuns ma ajuta si ca ofer funda celor mai bune sfaturi. E vorba de o fata. O sa dau si nume. O cheama Denisa si e de varsta mea. Am inceput sa o plac de ceva timp, aceasta fiind de varsta mea. Eu am experienta in fete, insa de data asta parca am uitat tot ce as putea sa fac, motiv pentru care am apelat la TPU. Eu ma inteleg foarte, foarte, foarte bine cu colega ei de banca, totodata fiind si prietena ei cea mai buna, pe care o cheama Oana. Vorbesc cu ea de luni bune, si a inceput sa ma placa. Si cred ca colegele ei cred ca si eu o plac, dar nu e asa. Cum sa fac sa fiu cu Denisa? Sau macar sa ma "bag in seama cu ea". Nu pot sa ii scriu mesaj pentru ca 1. Oana o sa se supere si o sa ii spuna ca o plac pe ea si sa nu imi raspunda *deoarece am mai chinuit-o pe Oana in gluma ca cica o plac pe Denisa si asa* si 2. pentru ca ea e foarte inabordabila, din cate am auzit... Oana cu Denisa vin la etajul meu deseori ca Oana sa vorbeasca cu mine si asa. am mai apucat sa schimb 2-3 vorbe cu Denisa, dar o singura data, desii o plac. Cum sa fac sa fiu cu ea? Sau cum sa ii atrag atentia? Ce sa fac? Am nevoie de cat mai multe sfaturi... Multumesc.

Răspuns Câştigător
| aabaaab3278 a răspuns:

Daca te intelegi bine cu Oana nu e obligatoriu sa fiti impreuna. Explica-i asta dar ai grija cum o faci sa nu o superi. Daca te intelegi asa de bine cu ea te va intelege si o poti ruga sa vorbeasca cu Denisa in legatura cu tine.
Daca nu merge asa, incearca sa vorbesti in privat cu Denisa, adica pe Facebook sau ceva asa incat sa nu vada Oana si sa ii spui ca ai vrea sa vorbesti fata in fata doar tu cu ea.
Mult succes!

| AirCloud explică (pentru aabaaab3278):

Faza e ca ele 2 fiind prietene foarte bune, Denisa ii va spune Oanei ca am vorbit cu ea. sau mai rau e ca daca ii scriu Denisei ea va vorbi sec cu mine deoarece crede ca ma dau la toate.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand alergi dupa doi iepuri, ajungi la onanie.

Nu vei fi cu Denisa, Oanei ii place de tine iar Denisa este cea mai buna prietena a ei. Cel mai probabil nu te va mai baga niciuna in seama.

| aabaaab3278 a răspuns:

Spune-i ca ai vrea ca ceea ce ati discutat sa ramana numai intre voi. Daca e "cu capul pe umeri" iti va respecta cerinta....altfel, cum ai putea sa fii cu una care spune celei mai bune prietene tot ce vorbiti voi sau mai stiu eu ce?

| aabaaab3278 a răspuns:

Daca asta crede ea despre tine, de ce mai incerci sa fi cu ea?

| AirCloud explică (pentru aabaaab3278):

Apai, mersi de sfaturi, cred ca-i voi scrie mai tarziu. Iti voi da funda pe primul raspuns.