| GotenKs18 a întrebat:

Intrebarea mea ar fi: care e perioada maxima de timp in care poti face avort? adica dupa cat timp se poate face maxim (2-3 luni?). Merci anticipat!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Termenul legal este pana la 12 saptamani de la ultima menstruatie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Maxim 2 luni și 2 săptămâni, la 4 luni copil deja a mișcat!
Pa, pa.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Pana in 4 luni big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi toate detaliile necesare despre avort la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Până în 4 luni de zile în primele 2 luni se poate face pe cale medicamentoasă până la 4 luni se poate face prin chiuretaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In maxim 12 saptamani poti face, dupa aceea nu mai poti face nimic.
O dupa-amiaza excelenta!

| Alicezzz a răspuns:

Pana in 12 saptamani... dupa nu se mai risca nimeni sa faca pentru ca isi pune viata in pericol si daca se risca persoana respectiva, nu iti mai face doctorul decat daca isi asuma ricurile (pe bani grei si pila) cam nici un doctor nu si le asuma!

| Pearl01 a răspuns:

Buna! Din ceea ce stiu eu, pana in 2 luni...ca dupa 2 luni deja incepe sa se dezvolte si e cam riscant, desi in cazuri grave, urgente, mai sunt medici, care bineinteles pe propria raspundere, mai fac si dupa 2 luni chiar si 3 luni pe la inceput. Numai bine!

| Louysse a răspuns:

Pana in 3 luni

| MiruMlr a răspuns:

De obicei in 3 luni...acum depinde de evolutia sarcinii