| anonim_4396 a întrebat:

In cate luni poti face in avort? Si cat timp stai internata?

41 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana la 12-14 saptamani de sarcina. Poti sa nu stai deloc in spital, sau maxim 48 de ore.

mlm
| mlm a răspuns:

Este indicat sa-l faci pana in 3 luni, iar in spital poti sta doar 2-3 ore (sau maximum 2 zile, asta depinde de starea ta si de riscurile care pot apare dupa o astfel de interventie).

cami
| cami a răspuns:

MAXIM 3 mai tz sa nu incerci! poate 3-4zile sa te refaciwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pana la 3 luni dar depinde de medic.Se poate rezolva si la o policlinica privata si dupa ce te rezolva pleci acasa.

assiris
| assiris a răspuns:

Sustin pe "yami" in cele spuse de ea si pe toti cei ce gandesc la fel ca ea.
Sa stii ca sunt multi in lume care nu au copii dar care si-ar da si sufletul sa aiba unul. Poate gasesti sa le faci o bucurie.
Oare ce se intimpla daca mama ta se gandea la fel ca tine si punea in practica, adica te avorta? Mai gindeai asa oare?

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vei sta in spital(sau unde vei face avortul) pana te trezesti din anestezic. Aproximativ o ora jumate-2...depinde de organism.

Alte răspunsuri
| cribus a răspuns:

Pana in 3 luni...nu te interneaza in spital doar daca intervin complicatii, in spital stai sa zicem o ora depinde cum te simti

| yoanna73 a răspuns:

2 LUNI E FOARTE BINE, DUPA SA NU FIE MARE.LA PARTICULAR ITI DA DRUMU IN ZIUA RESPECTIVA.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana in 10 saptamana de sarcina poti face un avort la cerere. Dupa asta, numai din motive medicale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"blabla"...imi pare rau ca gandesti atat de imatur! probabil nu ai fost in aceasta situatie si nu stii ce inseamna sa fii singura, nedorita, fara ajutor, fara sprijin moral...nu stii cate fete sunt pacalite, inselate de barbati fara pic de morala? cum poti spune:"ti-a placut sa stai cu cracii in sus?"cum poti fi atat de cruda? tu crezi ca o femeie face avort de placere? tu ai idee prin ce trece o femeie in timpul unui avort? dar inainte? dupa? te-ai intrebat vreodata aceste lucruri? vorbesti precum moasele din maternitati, asa vorbesc ele cu femeile care se afla in durerile nasterii si urla cu toate puterile...nu te inteleg...nu mai judeca pe nimeni, nu suntem perfecti. o femeie care face avort se simte ea destul de vinovata, nu trebuie sa intervii tu cu asemenea cruditati. poti convinge pe cineva sa faca avort cu vorbe mai umane, mai sensibile...cu asa gandire provoci reactii de respingere.nu vreau sa creez neplaceri, dar nu te-a obligat nimeni sa raspunzi, sa nu crezi ca bietei fete care a pus intrebarea ii este mai bine dupa ce i-ai raspuns tu.gandeste-te de doua ori inainte sa raspunzi si mai bine sa alegi sa ajuti prin raspunsuri, nicidecum sa injosesti.nimeni nu scrie la TPU pentru asta.cu totii avem nevoie de sprijin, nu de jigniri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze, am vrut sa spun ca poti convinge pe cineva sa NU faca avort...etc

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No coment blabla.imi cer scuze ca am intrat in polemica cu tine.nu era cazul

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cate luni se mai poate face avort?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 3 saptamani se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai 1 luna poti face avort?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreti sa va spun ceva? eu sunt gravida in 5 luni si la fel si eu sunt singura si nu e usor dar daca ai un suflet bun gandeste-te ca copilul ala este o parte din tine, din sufletul tau.toate femeile singure in situatia asta trec prin perioade grele sau f grele dar gandeste-te la ce satisfactie vei avea apoi cand il vei vedea. un copil este o binecuvantare nu o pacostesad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema i ca mai are unu si are 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre 3 -12 saptamani. depinde de fiec organism, te poate tine in spital max 2 zile... te poate lasa sa pleci dupa 2 ore...imi recomanda si mie cineva un medic bun la giulesti pentru o intrerupere? dr tarek, cel care mi-a fost recomandat, nu mai face intreruperi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu sunt de acord cu avorturile. mi se pare ceva strigator la cer.si eu sunt insarcinata, am 16 saptamani si sunt mai mult singura.am o mama careia nu-i pasa de persoana mea, un tata neutru si un iubit lipsit de responsabilitate... dar niciodata nu m-am gandit sa renuntz la copilul meu.il simt cum creste, il percep ca pe o fiinta umana, ii simt pana si bataile inimii...in momentul de fata, nici macar nu stiu unde voi sta si totusi.imi iubesc copilul si am tinut piept tuturor celor care m-au sfatuit sa renuntz la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa doua luni de mai poate face avort?