| Mihhhhai a întrebat:

Salut prieteni happy As vrea sa ma ajutati pentru ca sunt intr-o situatie dificila si orice sfat m-ar ajuta enorm. Iubesc o fata enorm, e totul pentru mine. Oxigenul meu, dragostea mea si rostul meu. Incerc sa o inteleg dar nu prea reusesc. Nu stiu ce se intampla cu ea..nu stiu cu ce am gresit..nu imi da vreo explicatie la nimic.
Cand nu suntem certati e totul perfect. Dar asta se intampla rar, pentru ca in majoritatea timpului noi suntem suparati. O fi si diferenta de caracter..Pentru ca suntem total diferiti. Ea vrea ceva,eu cu totul altceva. Ea crede ceva, eu altceva. Si tot asa.
Cand suntem certati parca zici ca nici nu-i ea.( si se supara mereu cand nu primeste ce vrea si cand nu-i convine ceva). Ma ignora total. Parca n-as exista.
Imi vorbeste urat. Se poarta de parca as fi un strain. M-a si inselat. Dar da vina pe timp. Asta-i scuza ei..Am reusit sa trec peste si ne-am impacat. Pentru ca o iubesc.
In ultimul timp fuge de mine prea des, gaseste mereu scuze sa scape de mine iar daca-i atrag atentia tot eu sunt ala nebun.
Ce sa fac? E prea greu sa stau fara ea.
Inseamna atat de multe pentru mine incat o iert mereu. Indiferent ce mi-ar face stiu ca as avea puterea s-o iert. Toate defectele ei. De fapt,pentru mine ea n-are defecte. E o fiinta minunata, superba si nu stiu pe ce sa dau vina pentru racirea asta.
Acum suntem iar certati pentru ca a fugit de mine inca o data. Voiam s-o intreb ce mai face. poate ne impacam. Dar parca prea am vrut mereu sa ne impacam cand ea era fericita si fara mine. Zici ca-s un obsedat, asa ma face ea sa par. laughing
Spuneti-mi ce sa fac? Daca nu e bine sa mai stam impreuna cum s-o uit?
Mersi pt rabdare happy
Funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o, nu vei ajunge nicaieri. Sa presupunem ca relatia va dura, iti doresti sa primesti ba un zaharel, ba una peste bot? Nici cu un catel nu te porti asa.
Poti sa o uiti daca fie ca iti gasesti alta (nu te astepta ca primele 2-3 relatii sa dureze, e normal asa ceva), sa iesi mai mult cu prietenii si/sau sa iti gasesti o preocupare care sa-ti ocupe mult timp (sport, munte, citit... te descurci tu,, trebuie sa stii deja ce-ti place!).

| Rebeka88 a răspuns:

Nu o supara, stai o saptama sau o saptamana jumate fara sa o intrebi de ce fuge si cand e calma si linistita discutati cu calm

| anonim7091 a răspuns:

Nu o mai cauta.Daca te iubeste nu va rezista si te va cauta ea. Daca nu,, inseamna ca ii e bine asa. Daca te va cauta purtati o discutie intreab-o daca te mai iubeste. Pune posibilitatea s ava despartiti nu-i spune din start NU. Spune-i ca daca nu se mai poate va despartiti.Nu-i arata ca esti "lesinat" dupa ea ci arata-te indiferent. Daca te iubeste indiferenta o va aduce din nou langa tine. Purtati o discutie serioasa despre viitor despre sentimente. Daca in continuare se poarta urat cu tn...incearca sa te indepartezi. Poate daca te vede in bratele altei fete ea singura va veni la tine.

Eu cred ca ea s-a invatat ca tu sa fi "lesinat dupa ea, pentru orice cearta sa dai vina de tine, s-a invatat sa o coplesesti cu alinturi cu iubire, sa nu-i gresesti niciodata si sa te acuzi mereu pe tine, arata-i ca nu e chiar asa si va veni la tine

| CosminCornel a răspuns:

Mihai, prietenul meu bun. Asculta aici sfaturile mele intelepte. Nu te desparti de ea sub nicio forma. Fute-o acum ca mai tarziu se strica. Daca nu vrea, insista cat mai mult. Daca vrea sa se desparta de tine nu o lasa sa plece, insista cu sexul. Cand e suparata, chiar nu e ea, este o alta personalitate. Daca te gandesti doar la ea, nu e o problema, continua sa faci asta si sun-o cat mai des. Cand iti vorbeste urat spune-i ca vrei sa faceti sex oral. Spune-i ca o ierti 100% ca te-a inselat si insista pe treaba asta.