| Alexutzaaaaaaaaaa a întrebat:

sa va spun si povestea meastraight faceva rog sa cititi, sunt clasa a 9, la inceputul anului dupa cateva zile am cunoscut un baiat din clasa a 10 si am stat impreuna, bun am stat 1 luna si 3 saptamani dupa care nu a mai vrut sa fie cu mine pentru o fata care este clasa a 8. straight faceSa combinat cu ea, dupa care m-a intrebat si pe mine daca vreau sa fiu cu el si eu am acceptat pentru ca il iubeam fttt tare! Fata de la a 8, nu stia ca el mai sta si cu mine,dar eu stiiam ca sta cu ea, a trebuit sa suport sa ii vad pauza de pauza ca stau impreuna, si multe altele.Pot sa va spun ca si in momentul de fata ce-i 2 sunt impreuna,si eu aseara m-am despartit de el,de atuncistraight faceDintr`un motiv prostesc,dar nu stiu ce sa zic,cred ca si-a batut joc de mine, pentru ca el cu mine niciodata nu a stat la scl cum sta cu ceea de la a 8, ei ii vorbeste frumos, si se si vede ca o iubeste pentru ca sunt impreuna de aproape 6 luni (Este ceea mai lunga relatie a lui), pe cand pe mine cred ca m-a folosit ca am fost pe locul 2. straight facecryingdeci tin mult la el,dar mie merew imi vorbeste ftttt urat,si e indiferentcryingcryingAcum eu nu stiu ce sa facstraight facesa incerc sa ma impac cu el din nou? dar imi este fttt teama de o noua dezamagire, de o noua suferinta, el zice ca a tinut la mine etc dar eu nu credstraight facecryingstraight facestraight facestraight facestraight faceDeci ma simt ftt prost sa stiu ca cu fata aceea mai sta si acum si de mine s-a despartit mam obisnuit cu el mult...nu stiu ce sa ziccryingcrying! Vreau un sfat nu sa ma judeca`ti pentru ca am stat cu el in situatie asta,,chiar imi vine sa mor de durere tin la el, dar la fel imi e teama, oarecumcryingFunda celui mai inteligent raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa nu te impaci cu el. Chiar daca tii la el, incearca sa il uitistraight face. Stiu, e greu, dar decat sa fii ranita vazandu-l mereu cu acea fata...mai bine sa incerci sa il uiti.
Eu zic sa nu ii mai dai atentie. El stie ca il iubesti si se asteapta sa te intorci la el de cate ori are chef! Ei bine, arata-i ca poti trai si fara el. Oricum, sunt destui baieti oh go on Ce fel de baiat e? Eu cred ca nu va iubeste pe niciuna, din moment ce va inseala.
Fii indiferenta cu el, arata-i ca te lasa rece prezenta lui! Incearca sa flirtezi cu altcineva in preajma lui, ca sa vada ca viata ta nu depinde de a lui!
Nu te merita! De ce sa te impaci cu el? Ca sa te faca sa suferi? Nu ai ce face, daca nu te iubeste, obisnuieste-te cu ideea!happy
Bafta!

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu te mai impaca, cu el. Daca tinea la tine, era si cu cealalta fata? Nu! Nu tine nici la tine si nici pe ea nu o iubeste. Nici macar respect fata de voi nu are. Ar fi un lucru gresit si prostesc sa il intrebi daca vrea sa va impacati. Respacta-te si nu te lasa calcata in picioare!

| Ririru a răspuns:

Nu am putut sa citesc toata intrebarea, am ramas pe la cer un sfat. E bine ca-l ceri, ai nevoie de el!

In primul rand, sa nu crezi ca el si-a batut joc de tine, SA FI SIGURA DE ASTA!
Si-a batut joc de tine in ultimul hal, nu te iubeste, se foloseste de tine.
Foarte bine ca l-ai parasit, sa NU regreti niciodata asta si sa nu-l cauti sa va impacati, nici macar nu-l mai privi. Nu are rost. Nu merita.

Uita si tu ce s-a intamplat si nu mai accepta niciodata sa fi o roata de rezerva, ori tot, ori nimic. Scoate-l din minte, uita-te imprejur si vezi si pe altcineva, gaseste alte activitati care sa te distraga de la el. Dar orice ai face, nu -l mai baga in seama ( am repetat de N ori, stiu ).

bafta!

| heiii a răspuns:

Eu am inteles din ce ai scris ca a fost si cu tine si cu fata aceea in aceeasi timp. by the way, stiu ca iti este greu, dar ai grija sa nu faci din asa ceva o obsesie.ca sa il uiti ai putea sa te razbuni intr un anumit fel,, o revansa'' ca sa ii demonstrezi ca nu esti o fraiera, desi razbunarea nu este buna..asta e. sau stii cum se spune..lucrurile interzise sunt mai tentante..roaga UN PRIETEN sa se prefaca ca este iubitul tau si vezi cum reactioneaza baiatul despre care ai vorbit.(am precizat un prieten, ca sa nu faci pe cineva sa sufere, sa fie cineva in cunostiinta de cauza). numai bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum te-ai obisnuit, la fel te poti dezobisnui.
Voi sunteti toate capiate? Ce cautati cu baieti care n-au nimic pentru voi? Da-l in pisici si vezi-ti de viata ta. Crezi ca foloseste sa mai suferi? Cu cat stai mai mult, cu atat mai mare e dezamagirea.

| AlexBmxRider a răspuns:

Te inteleg.Tu il iubesti pe el, dar nu are rost sa mai te impaci cu el, daca te placea nu se purta cu tine indiferent, incearca sa il uiti...gandeseste-te ca nu are rost sa plangi dupa cineva care nu tine la tine si care se poarte urat cu tine.tu nu esti bataia de joc a nimanui

| Ahead a răspuns:

Im momentul in care ai acceptat sa fi roata a 2-a tu im mod inconstient i-ai zis lui ca esti o persoana cu stima de sine foarte scazuta

Sfatul meu este sa lucrezi la personalitatea ta, sa te dezvolti :
http://despreseductie.ro/category/dezvoltare-personala/

Avem nevoie cu toti de asta.
Mult succes iti doresc.
Cat despre baiat nu da doi lei pe tine din moment ce te-a pus pe locul 2
Gandeste inainte de doua ori de a lua decizii

Pa, pa

| FloriFloricaa a răspuns:

Probabil ești în clasă a 12-a deja. big grin au trecut 3-4 ani de la întrebarea ta.
Ști ce ar fi trebui să faci?
Să-ți călci "iubirea pentru el" în picioare și să-l faci să sufere spunându-mi fețe de pe cls. a 8-a despre ce a făcut el laughing laughing
Apoi când face el crize, prefăte că e ultimul om de care-ți pasă că e supărat.
Ar fi fost beton. Acum ești mare big grin poate că ai și terminat școala.
Recitește-ți povestea în prezent, și vezi cum te simți! happy

| Ruxz a răspuns:

Incearca sa cauti alt baiat si sa vorbesti cu el in pauze cand e si el de fata.( sa radeti, sa te uiti frumos la el, etc. ). Daca e gelos, atunci isi va da seama ca te iubeste cu adevarat si va sta cu tine. Daca nu, uita de el si treci mai departe. Sunt destuli baieti draguti si de treaba.

| micutzal99 a răspuns:

Eu te inteleg stiu ce inseamna sa tii la un baiat. parerea mea este ca nu ar trebui sa te mai impaci cu el pana cand el nu te va implora. incearca sa fii tare si sa nu te mai consumi pentru el poate pe el nici nu il intereseaza ca tu suferi... nu iti mai face tie rau fate indiferenta chiar daca tu mori de oftica. atunci el va vedea la cine tine cel mai mult... poate daca il cunoasteam pe el asa ca persoana poate putea sa iti dau mai multe sfaturi ai grija de tine :X