| SilviuAndrei_4571 a întrebat:

M-am indragostit de cea mai buna prietena.(suntem prieteni buni de trei ani, o cunosc de noua ani) Si nu stiu ce sa fac. Sa ii spun, sa nu ii spun.Chestia aiurea e ca are prieten acum. Un sfat, va rog? happy

Răspuns Câştigător
| LittleZu a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu ii spui, tinand cont ca are si iubit acum.Astfel risti sa pierzi cei 3 ani care au continut o prietenie frumoasa, mai intai trebuie sa fi sigur ca si ea te place, caci daca ii spui si ea nu te place apoi sunt sanse sa te respinga, simtindu-se sufocata si rusinata.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca are prieten atunci nu ii spune ca o placi. Ramai amic de treaba cu ea.

| Ale14me a răspuns:

Daca tii la ea eu te sfatuesc ca deocamdata sa nu ii spui deoarece o vei deruta si pe eaintereseaza te de reletia cu prietenul ei, afla daca il iubeste, daca e asa nu te baga pentru ca nu te va accepta si ii vei pierde si prietenia, daca nu e cava serios intre ei, ar trebui sa ai o discutie cu ea si sa ii spui cea ce simti, probabil va fi un pic surprinsa dar e mai bine sa ii spui poate ca lucrurile intre voi se vor schimba sau poate veti ramane doar prieteni la fel cum ati fost pana acum dar te vei simti mai eliberat vei vedea. Mult succes o sa ai nevoie!

| blue23 a răspuns:

Buna parerea mea e ca nu trebuie sa-i spui daca nu vrei sa strici o prietenie de 3 ani.Nu conteaza ca are sau nu prieten, deoarece o fata care se respecta nu se indragosteste de cel mai bun prieten pentru ca ea il considera doar un prieten si atat, asta daca e cu capul pe umeri si nu este vreo fetita in plina pubertate, deci alegerea iti apartine dar gandeste-te bine ce vei face pentru ca exista riscul sa-i spui ceea ce simti pentru ea iar ea sa nu aiba aceleasi sentimente pentru tine si sa o pierzi definitiv pentru ca nu va mai dori iar o relatie de prietenie cu tine deoarece nu va mai avea incredere in tine, eu zic sa incerci sa iti gasesti o alta fata si priveste-o pe ea ca pe o prietena si atat, stiu ca e greu dar incearca!
Succeswinking

| Alissya_4251 a răspuns:

Inainte de a lua o decizie trebuie sa te gandesti foarte bine. Voi sunteti prieteni buni si nu are rost sa stricati aceasta prietenie, dar in acelasi timp ar putea fi ceva frumos intre voiwinking In momentul de fata ea are un iubit.Corect ar fi din partea ta sa ii arati respect si sa nu intervi in aceasta relatie a lor chiar daca lucrurile probabil nu sunt asa stranse intre eiwinking In orice caz daca tu t hotarasti sa ai o discutie sincera cu ea, cel mai bine ar fi ca inainte de asta sa o pregatestiwinking gen sa nu ramana chiar asa uimita cand ii vei spune. Ai putea sa incepi sa mai bati niste apropouri...nu stiu:-s Poate descoperi ca si ea are pentru tine niste sentimente asemanatoarewinking
Mult succes!

| CodRiNitu a răspuns:

Sincer iti zic din propria experienta, nu te baga pe ea, daca are alta relatie! Parerea mea. acum tu sti ce-l mai bine! FunDa:*?

| 1920210898989 a răspuns:

Daca are un iubit la care tine iar ea iti e cea mai buna prietena nu cred ca ai vrea sa te bagi intre ei. S-ar putea sa o faci sa sufere. Cel mai ok cred ca e sa astepti pana nu mai e impreuna cu cineva dupa care sa-i dai o scurta perioada de ragaz in care sa fii alaturi de ea si sa ii marturisesti acest lucru cand crezi ca va fi momentul

| DJZaha a răspuns:

Pai fii atent!
prima varianta ar fi sa astepti pana se despart si apoi ii trimiti un biletel cumva prin care sa va intalniti intr-un loc pe care voi il stiti de mult timp iar daca nu se despart incearca sa ii pui bete in roate lui dar ai grija ca poti pati ceva foarte rau