| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am putin nevoie de ajutor sunt baiat am 15 ani si cam de 2 luni m-am despartit de prietena mea pentru ca ne-am certat a zis sa ramanem prieteni...eu inca o iubesc si ea ma iubea cand eram impreuna dar dupa ce ne-am despartit a zis ca ma place doar ca prieten si ca nu mai simte nimic pentru mine eu o iubesc foarte mult si imi este si colega de clasa... dupa ce a zis ca nu ma mai plc si sa ramanem prieteni i-am zis ca nici prieteni nu mai vreau sa ramanem pentru ca nu vreau sa sufar. Ce ma sfatuiti sa fac in continuare?
Multulmesc anticipat

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Las-o in pace! Se pare ca pentru ea nu conteaza ca ati fost impreuna. Cred ca a vrut sa se razbune pentru aia 2 ani. Cum ti-am spus, bine ar fi sa o lasi in pace, dar daca chiar iti doresti sa te impaci cu ea, atunci vorbeste cu ea...

| Lexiiii a răspuns:

Pai eu cred ca si ea te iubeste, da face pe interesanta.Ai facut bine ca nu ai vrut sa mai ramai prieten cu ea.Si mie mi-se intmpla la fel.Si e imposibil sa nu mai simta nimic pentru tine straight face.Ca nu poti sa uiti o persoana de pe o zi pe altawinking(si mai ales ca sunteti in aceeasi clasa si va vedeti zilnic ).
In primul rand incearca sa o faci geloasa,vorbeste cu fete, date la el, vezi tuca esti baiat.
Si in al 2-lea rand fa asa o zi uitate la ea insistent.Si dupa aia nu te mai uita deloc.Chestia asta le enerveaza pe fete la culme adica le fac curioase.Si vezi cum o sa reactioneze. Sigur o sa fie geloasa.
Baftawinking

| Lexiiii a răspuns:

Pai nu are cum sa nu te mai iubeasca dupa atat timp.Te iubeste.Da face pe indiferentawinking.
Sfatul meu este sa o faci geloasa :d. Date la fete, daca tine la tine o sa moara de gelozie.Fao si tu sa sufere.
Si al 2-lea sfat :o zi uitate la ea insistent,uramtoarea zi nu te mai uita deloc, si tot asa. Lucrul asta le calca pe fete pe nevi adica sun curioasa.
Baftawinking, si sa va impacati cat mai repede >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS:Am uitat sa zic ca aceea fata m-a placut de 2 ani.si acum dupa ce ne-am despartit ea mi-a dat papucii a zis ca nu mai simte nimic pentru mine dar eu o iubesc si suntem colegi de clasa o vad zilnic la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atac-o dintr-o data! adica explica-i ca o iubesti si no lasa sa plece. adica cand vrea sa iasa din camera sarut-o dintr-o data si faceti sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă s-o uiți și refă-ți viața cu o alta fata pe care simti c-o iubesti la fel de mult. Mai bine decat sa suferi in continuare...