| vasileion1996 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu o problema?
Am nevoie de niste sfaturi s-au indicatii despre faptul ca vreau sa am o prietena adica sa stau cu o fata, si nu stiu ce sa ii spun sa stau cu ea si nici sa vorbesc cu o fata

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu ceilalti oameni nu vorbesti?
Nu saluti?
Nu zambesti?
De ce crezi ca cu o fata trebuie sa ai cine stie ce cuvinte sofisticate sau sa faci nu stiu ce fapte de vitejie?
Si fata asta e tot om,se asteapta deci,la un comportament normal,afectuos,respectuos si cald.
Inconjoar-o cu atentie,fii politicos,fii zambitor,amabil,curtenitor si daca te place, va reactiona si ea, pozitiv.
Daca nu te place, n-o va interesa orice ai face.
Dar nu mai te complexa singur, imaginandu-ti ca ai nevoie de expresii sau comportament special.
Fii natural si cucereste-o!

| mgtow a răspuns:

Toate vin cu un rost intr-un anumit moment din viata fara sa te strofoci tu, e un privilegiu sa ai gagica in momentul de fata.

| neutrino a răspuns:

Daca vrei sa stai cu ea nu este obligatoriu si sa vorbesti cu ea. Dupa ce stai un timp si daca ea inca nu pleaca, atunci o poti intreba ce mai face, dupa care ii spui si tu ce mai faci.

| sofisis a răspuns:

O sa vina de la sine. Cu cat te stresezi mai tare cu atat o sa dai gres