| AnonimDinCauzaIntrebarilor1 a întrebat:

Ma simt putin complexat de dimensiunile penisului meu. Am 17 ani si am penisul de 14 cm in lungime si de 11 cm in grosime. In prezent am inaltimea de 1, 80 m si greutatea de 77 de kg. Ce-i drept am fost cam gras (supra ponderal) de prin clasa a 6-a cand am inceput sa ma ingras, pana acum 2-3 luni in a 11-a, cand m-am apucat foarte strict de regim, in paralel cu sala si kickbox-ul pe care le practicam deja cu 2 luni in avans fata de regim si pe care le practic si in prezent si inca am o "pernuta" de grasime in zona inghinala de 1-2 cm (nu stiu daca aceasta "pernuta" se adauga la lungimea penisului). Tin sa precizez ca in copilarie, pe la varsta de 6 ani am avut o interventie chirurgicala asupra penisului, pentru ca aveam fimoza si nu stiu daca acest fapt ar fi putut sa-mi infuenteze dezvoltarea penisului (cel putin in grosime, daca nu cumva si in lungime).
Intrebarile mele sunt :
1. Dimensiunile penisului meu sunt conventionale (adica ma incadrez cu el in "standarde" ca lungime si grosime)?
2. Ar trebui sa-mi fie rusine de iubita mea din cauza penisului, in caz relatia noastra ajunge la nivelul urmator?
Dau funda celui mai bine argumentat raspuns si accept orice sfat/parere. Sper sa nu imi fie luata in ras problema, pentru ca este foartere serioasa pentru mine. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Dimensiunile penisului tau sunt in limitele normalului. Cu aceste dimensiuni poti satisface orice fata, numai sa stii cum sa lucrezi cu ele.

3 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji cu privire la asta. Singura chestie care ar putea sa fie un turn off pentru tipa ar fi faptul ca ai o insecuritate pe aceasta idee. Foloseste-l cu incredere, distreaza-te si nu o sa ai nici o problema.

| mentholinks a răspuns:

Ai un penis standard cum au majoritatea oamenilor asa ca stai linistit. oricum dimensiunea vaginului e mai mica dar daca dai peste vreouna care s-a obisnuit cu altele mai mari o sa ai dificultati in a o satisface.

| AnonimDinCauzaIntrebarilor1 explică (pentru mentholinks):

Pana si grosimea este normala?