| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o nelamurire.

Pot decalota capul penisului complet cu greu doar cand e flasca, cand e in erectie nu pot, ma doare.

Problema e ca dupa ce decalotez ramane toata pielea fix sub capul penisului si face 2-3 straturi de piele sa spun asa. Am fimoza?

Cum o pot rezolva fara interventie chirurgicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da.

Ca sa aflii toate detaliile trebuie sa consulti un specialist, el iti va spune in functie de gravitatea fimozei daca se poate trata fara interventie chirurgicala. Dar din ce ai spus tu, sunt 99% sigur ca nu se poate. Oricum interventia este una tipica, rapida, fara dureri prea mari si timpul de vindecare foarte mic.

| Ineys a răspuns:

Decolta? Interesting... Cati ani ai? Eu zic sa vorbesti cu parintii despre problema asta.

| andreitgru a răspuns (pentru Ineys):

Mi e cam rusine

| siriusblack98 a răspuns:

Daca nu-l poti decalota cand este in erectie atunci foarte probabil este fimoza.Mergi la medicul de familie si cere o trimitere la urolog.

| andreitgru a răspuns (pentru siriusblack98):

Pot si cand este in erectie dar mai greu

| AlleXuSS a răspuns:

De fapt ce ai vrut tu sa afli cu intrebarea asta? ai 14 ani si vrei sa faci ce?

| andreitgru a răspuns (pentru AlleXuSS):

?

| AlleXuSS a răspuns (pentru andreitgru):

Pai
1)Pui o intrebare penibila avand in vedere varsta ta!
2)du-te la urolog si o sa primesti aceeasi intrebare ca si a mea!
Sfatul meu e ca daca ai facut o prostie in "copilarie" nu incerca sa ti-o agravezi mai rau!

| andreitgru a răspuns (pentru AlleXuSS):

Ce e asa penibil la intrebare? am vazut zeci de intrebari despre problema aceasta.

CE PROSTIE AS FI PUTUT FACE? Nu mi dau seama ce vrei sa spui, spune o direct

| AlleXuSS a răspuns (pentru andreitgru):

1)Pai dupa cum o spui tind sa cred ca te-ai mas. turbat cand erai minor!
2)Daca vrei sa primesti un raspuns concret spune toata povestea nu numai partea care te jeneaza pe tine

| andreitgru a răspuns (pentru AlleXuSS):

Sper ca glumesti si ca nu esti atata de redus.

| AlleXuSS a răspuns (pentru andreitgru):

NoComm! nu are rost!

| CosminBoss22 a răspuns:

Raspunsul trebuie sa ti-l dea un urolog, scuze dar totusi am citit asta si?