| stefanutzza a întrebat:

Mam impacat cu fostul prieten da dupa o zi eu a trebuit sa plec din oras asa ca prietenii imi tot trimit mesaje cu: Prietenul tau se da la toate fetele! si chestii dinstea. Asa ca am hotarat sa ma despart de el. Cum sa ma despart de el ca sa isi dea seama ce nenorocit e? Dau funda:*

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmmmm yammy yammyy, pai in primul rand, incearca sa lasi sentimentele deoparte, incearca sa il uiti sa nu iti pese sa eviti si contactul vizual, orice legatura, eventual nu ii da atentie, daca e sa te cikle pe mess sau mesaje pana mea, iesi cu prietenii tai, stiu ca iti este greu aproape imposibil, insa daca vrei sa il faci sa se simta naspa, incearca sa deskizi ochii mai sunt si alti baieti care te plac insa nu le dai tu atentie, fiind in lumea ta! asa ca, mai da atentie si la alti baieti, mai lasa-i si pe ceilalti sa te abordeze smug, fi rea,! Daca eventual e sa te bage in seama, baga-l si tu inseamna! Insa raspundei tarziu, te saluta salutal si tu, te intreaba ceva raspundei mai tarziu, nu il intreba nimica, eventual zambesti cu zambet fals dar smecher, arata-i ca nu iti pasa! Daca tooot ai tupeu in cazul in care ai un prieten, si te intalnesti cu asa zisul nenorocit, inainte sa te intersectezi cu nenorocitu sarutal pe pretenasu tau de mama focului laughing apoi saluta-ti si nenorocitul laughing, eee o scena comica tongue, daca eventual are vr prieten simpatic, dragut pe placul tau, baga-te inseama cu el, Incearca sa fi shireata, si mai isteata ca el, lasa sentimentele pentru mai tarziu! succes >big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca si au batut joc de tine?

| stefanutzza explică (pentru suntserios):

Nu mau mintit ca imi sunt prieteni si nu mi-ar face asa ceva...

| neutrino a răspuns:

Din acest motiv nu e bine sa te impaci, pentru ca tot la despartire ajungi.

| Sonia98 a răspuns:

Va trebui sa faci cam asa ceva :
( P.s eu am facut si mi-a iesit)
- Va trebui sa iti pui o buna prietena sa vb cu el si sa il roage sa aiba o relatie cu ea, daca va accepta o sa iasa in oras cu el si va trebui sa vb cu prietena ta ( daca ai ) sa se sarute cu el iar tu sa apari si sa te dai la el si sa-i zici ca te desparti de el.

Asa nu o comenteze nimic ( gen ti-a bagat cineva` in cap ) si o sa-l prinzi asupra momentului.

Funda daca te-am ajutat!
Multumesc!

| xuncertainty a răspuns:

Pai mai intai il testezi, sa vezi daca minte! Adica ii pui niste intrebari subtil, gen: ce mai face fata aia de ieri, sau cum saruta. chestii din astea. si vezi daca neaga! daca zice ca nu s-a intalnit cu nimeni in afara de tine in tot acest timp, iar tu ai DOVEZI clare ca el minte in aceasta privinta, atunci ii poti spune cu incredere ca te desparti de el, deoarece o relatie se bazeaza pe incredere, aman2 trebuie sa spuneti adevarul. si ii zici ca ai gasit pe cineva mai bun! dar inainte de toate astea, "prietenii" tai ar trebui sa iti arate niste dovezi ca el se da la alte fete. niste poze ceva. ca altfel o sa iti para rau ca te-ai despartit de el, daca intr-adevar il iubeai. oricum succes. si imi pare rau ca te-ai indragostit de un afemeiat! happy:*

| stefanutzza explică:

Am uitat sa mentionez ca e diferenta de varsta adica el are 19 si eu 15. Si am auzit ca un prieten a facut un comentariu lui cum ca umbla cu fete mai mici ca el si el cica a zis ca vrea doar sa ma F*** si atat si asta m-a deranjat cel mai tare!

| Picasso a răspuns (pentru stefanutzza):

Auci mai mammi pai baga-l pe unde a iesit caci e un putoi care nu prea stie nimica, gandeste-te ca nu e in stare sa cucereasca o fata de varsta lui ca e prea prost de pute, si te-a gasit mai mica pe tine si naiva, dal in ( pe unde a iesit ) mai sunt si alti baieti, nu trebuie ca tu sa il faci sa te placa, el al trebuiee sa te faca ca tu sa il placi! el ar trebui sa te agate, nu tu pe el! Mai sunt si alti baietii! Uital!