| Chocolate_8616 a întrebat:

Hei! cum am mai zis in alta intrebare am un prieten cu 3 ani mai mare ca mine si este si din alt oras, avem o relatie de un an si ceva si stiu ca ma iubeste si acum mi-am dat seama ca il iubesc, dar imi place si de un alt baiat care e din acelasi oras cu mine si de aceeasi varsta, mi-e frica sa nu imi insel prietenul cu acest baiat. Ce sa fac? Sa ma despart de prietenul meu? M-am despartit o data de el si am plans toata ziua si in seara urmatoare am vorbit cu un prieten de al lui si m-am impacat cu el. So... voi ce ati face:-s?

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu poti sa iubesti doua persoane deodata. Gandeste-te bine pe care-l iubesti cu adevarat, nu cu cine iti e mai bine, mai usor, mai la indemana. Iubirea e iubire, nu o confunda cu placerea.

| GuessWho a răspuns:

Tot ce iti pot spune este ca o iubire egala pentru mai multi oameni e doar aceea pentru parinti, in rest niciodatahappy
E vorba de doi baieti.imposibil sa. i iubesti la fel, exact la felhappy
gandeste-te in prezenta cui te simti mai bine, cine te face sa razi cel mai mult, cui ii rosteste numele inainte sa adormi, gandeste-te bine, nu spune adio niciunuia ca apoi sa regretihappy
mult succes!

| bebitzuluy a răspuns:

Cred ca baiatul din oras cu tine este doar un moft. Pune lucrurile in balanta si vezi la care tii mai mult. Poate ca il simpatizezi pe baiatul din oras cu tine dar dupa ce ai fi cu el nu ar mai fi ca acum, aproape ti-ai pierde interesul pentru el, pe langa faptul ca esti cu prietenul tau de 1 an si ceva asta inseamna ca totusi nu este decat un moft si tii la el.Stai si gandeste-te bine la ce alegere vei face ca sa nu suferi mai tarziu dar sa nu mai ai ce face.Bafta!

| FataLuiTata_1639 a răspuns:

Am fost si eu pusa intr-o situatie ca aceastahee hee dar l`am ales pe cel din oras...adica cu cel din alt oras ma intalneam odata pe saptamana si nu`mi placeahee hee asa cu ala care era in oras cu mine ma intamlneam in fiecare zihappy

| Deduts a răspuns:

Pai daca va iubiti...Ramai cu cel din alt oras`:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu decizi.Noi nu avem ce face.