| Fara7390 a întrebat:

Mi-am introdus degetul mijlociu in vaginul prietenei si a intrat fără sa fortez! Ea a mai avut doua relatii dar a zis ca niciodata nu a facut sex si că este virgină.
Când mi-am introdus degetul, tot "bagă -scoate " ea a zis sa ma opresc, eu am continuat si dupa am întrebat o de ce a zis sa ma opresc si a zis ca o durea.
Apoi am văzut ca am pe mâna sânge si nu i-am spus. Mai e virgină daca mi-a intrat degetul fără sa forțez? De ce am avut sange pe mână? Daca trebuie sa ii vină ciclu sau daca i-a venit, se poate ca din cauza asta sa fii avut sânge pe mână? Funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si intr-un vagin virgin degetul poate fi introdus relativ usor, fara sa intampine o prea mare impotrivire din partea muschilor vaginului, mai ales daca a existat si o umezire suficienta. Bineinteles ca va apare senzatia de discomfort sau chiar durere daca ''degetica'' este practicata pentru prima data sau de foarte putin timp si din acel motiv fata a cerut sa incetezi fiindca nu-i producea placare. Sangele a putut sa provina ori din sangerarea himenului care a fost lezat/rupt deci ca urmare a DEFLORARII, dar la fel de bine este posibil ca masturbarea sa fi avut loc exact inainte de inceperea menstruatiei si sa fi fost sange menstrual. Insa daca vaginul nu a fost penetrat si cu penisul, in acel caz fata este/a ramas in continuare VIRGINA. Multa sanatate!

| Fara7390 explică (pentru corbulalbrosu):

Era umed. Dupa mi-a cerut sa o fac iar si de fiecare dată gâfâia.
Deci faptul ca degetul a intrat usor, nu înseamnă ca ea nu mai e virgină, nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fara7390):

Introducerea mai usoara a degetului in vagin se datoreaza pur si simplu faptului ca fetei I s-a largit intr-o oarecare masura canalul vaginal. Ti-a cerut sa o mai masturbezi in continuare fiindca in mod sigur ii provoca placere si din acel motiv si ''gafaia/gemea'' fiindca se simtea foarte satisfacuta. Insa asa cum am mentionat si o repet din nou, DEZVIRGINAREA se produce numai in momentul in care in vagin este introdus/bagat un PENIS real/adevarat al unui baiat/barbat, fiindca dezvirginarea se produce numai prin sex, deci NU prin masturbare cu degetul sau folosirea unui alt obiect.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă a întrat degetul ușor, nu mai este virgina.

| sofisis a răspuns:

Un deget intra usor intr-un vagin virgin. Iar sangele inseamna ca ai deflorat-o fie total, fie partial ( adica i-ai rupt himenul), fie total. Virgina e pana va face sex.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Faptul ca degetul a intrat usor si l-ai scos cu putin sange inseamna ca inca mai poate fi virgina, femeia ramane virgina pana la primul contact sexual, degetul poate fi la fel de subtire ca un tampon ob care se foloseste si la virgine.

| anonim2725 a răspuns:

Probabil ati facut joculetele seductiei, stiu cum e. Chiar si o virgina isi doreste, fara sa isi mai de a seama. E intr o stare mai ciudata si nu stie ce face. Faptul ca i-a curs sange inseamna ca ai dezvirginat o. Himenul s-a rupt altfel nu curgea sange