| FiveHero a întrebat:

mi se pare ca persoana de care imi place ma ignora ( nu imi raspunde la mesajele pe fb, desi ea este pe fb si chiar da like-uri ). Nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MrCaNaByS a răspuns:

Salut, cum spunea si Carinaaa05, nu ii mai scrie mesaje un timp si atunci vei vedea daca te place sau nu.

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Iti bagi pl in ea si te faci baiat mare...

| FiveHero explică (pentru shadow72):

laughing mi-as fi dorit eu sa fie asa de simplu

| Diiana232997 a răspuns:

De obicei eu fac asta cand nu ma intereseaza deloc persoana respectiva, imi pare rau. Daca o interesai, crede-ma, iti raspundea imediat.

| Alcyon a răspuns:

Ignor-o si tu happy

| Șurubelniță a răspuns:

Placi pe cine nu trebuie.

| NoisyDream a răspuns:

Ar fi cazul sa o abordezi in realitate. Pe facebook e mai greu, poate te ignora pentru ca are o parere proasta despre tine sau pur si simplu nu o interesezi, in mediul virtual nu prea ai ce face, daca nu vrei sa pari disperat. Daca vrei sa vorbesti cu ea fa-o in realitate ca asa ii va fi mai greu sa te evite/ignore, va fi nevoita sa iti raspunda oarecum si eu zic ca daca o placi, o incercare nu te costa si macar din atitudinea ei fata de tine iti vei da seama imediat ce intentii are. Bafta!

| FiveHero explică:

Ciudat e ca vorbeam in fiecare seara dar astazi sad

| Carinaaa05 a răspuns:

Poate ar trebui sa nu-i mai trimiti mesaje. Asa, acea persoana se va gandi oare de ce nu-i mai trimiti mesaje si daca intr-adevar ii place de tine te va baga ea in seama, daca nu pierderea ei. big grin