| NSSNoShitsSherlock a întrebat:

Mie îmi place de o fată și nu i-am spus eu ce simt, cu toate că știe. O colegă i-a spus. Întrebarea mea e : ce să fac? Să o resping, să mă apropii?

Fundă, evident.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De unde am putea noi sa ne dam seama daca iti place sau nu de ea. Daca iti place de fata atunci ar fi logic si normal sa incerci sa faci tot posibilul sa te apropii de ea. In caz contrar pur si simplu este suficient sa-ti fie indiferenta sau chiar sa o ignori. Tu esti cel care stie daca ai/simti ceva sentimente fata de ea si de ce natura sunt acestea. Fii mai sigur mai increzator pe sentimentele tale si bineinteles pe tine. Succes!

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca iti place de ea, atunci apropie`te mai mult si vezi daca si ea simte acelasi lucru. Daca nu o face, atunci pleaca si cauta alta care sa te placa si ea.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Apropie-te de ea si va fi mult mai in regula.