| Wdcefv a întrebat:

Salut TPU
Mie imi place de un baiat care ma place in mod sigur.Dar eu sunt foarte timida si nu ii dau semne ca il plac,nici nu ma prea uit la el.
De o saptamana el si-a facut iubita dar cu mine se poarta la fel,parca se da chiar mai mult la mine.El nu stie ca am aflat ca are prietena si atunci cand vin fete la el sa il pupe,tina in brate atunci cand vede ca sunt in preajma tot timpul le zice sa plece.
Voi credeti ca daca i-as arata ca il plac s-ar desparti de fata aia si s-ar pune cu mine? Cum sa ii arat ca il plac, orice care sa nu implice vorbit?

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca,nu mai ai ce pierde in plus.Se pare ca ai pierdut deja. Speranta moare ultima.Sau niciodata.

| neutrino a răspuns:

Daca nu este un mormoloc si este baiat istet, atunci este posibil sa se puna cu tine, sau mai bine-zis sa ti-o puna bine. Daca tu esti buna, atunci el va fi foarte incantat.

| T0T a răspuns:

Cat de timida ai fi fost daca ai fi fost "asa sigura" ai fi dat un semn, cat de mic. Asa si el daca chiar te placea nu se cupla cu alta.

| Emilian65 a răspuns:

Sigur, ca asa se va intampla. Arata-i ca-l iubesti si tu si atunci el va fi mai aproape de tine si te va iubi mai mult.

| LoveSleep a răspuns:

Cu siguranță că te place.
Ia-l deoparte și arată-i ce-i poți oferi spre deosebire de actuala prietenă.

| Doub a răspuns:

"care ma place in mod sigur."-Daca te placea, acum era cu tine, nu cu alta.

| Wdcefv explică (pentru Doub):

Stiu ca ma place pentru ca l-am auzit cand vorbea cu un prieten de-al lui si apoi se vede si dupa cum se poarta cu mine.

| Doub a răspuns (pentru Wdcefv):

Aha. Si atunci de ce e cu alta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Iti place de el pentru ca a devenit indisponibil.

2. Incearca cu mugete. Vorbitul e cam principala forma de comunicare a speciei umane dar tu poti incerca si cu mugete, ce ai de pierdut!?

| Otto2014 a răspuns:

Daca te placea acum era cu tine, lol.
L-ai auzit, dar poate glumea.

| BlaaBlaa a răspuns:

Se pare ca nu te place atat de mult precum zice el ca ar fi facut tot posibilul sa fie cu tine si sa te scape de timiditate in preajma lui, dar el in loc sa faca asta s-a bagat cu alta. Dar poti incerca sa intri in vorba cu el si (nu ai cum altfel, trebuie sa vorbesti ca doar nu o sa fi mutulica )sa-i arati ca te simti foarte bine in prezenta lui, iesiti impreuna si vezi atunci daca va iesi ceva.

| Wdcefv explică:

Stiu ca ma place in mod sigur pentru ca am auzit cand vorbea cu un prieten de-al lui si zicea ca ma place.