| anonim_4396 a întrebat:

nu am mai postat de mult dar simt nevoie sa va intreb ceva, va rog sa nu fiti rai.Pai sunt clasa a 10 a, ma integrez greu, sunt ciudatul clasei adica mai mereu nu vorbesc cu nimeni.Am vreo 2 prieteni care nici aia nu ma prea agreaza ca sunt vorbaret, si... mai e o fata de care imi place de la inceputu clasei a 9 a,dar nu stiu cum sa vorbesc cu ea, nu pot sa-mi gasesc curajul, puteti sa-mi dati un sfat? Dar va rog nu cu du-te la ea si spune-i cati place ca v-am spus sunt timid.Si sincer imi cam pierd increderea in mine,adica daca continui asa o sa ajung un ciudat, si eu nu vreau asta, deci va rog sa ma ajutati.Stiu ca aici sunt oameni bun care vor sa ajute oameni. Sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Daca vrei altceva de care sa-ti fie frica gandeste-te la moarte. viata trece tineretea ta trece. nu face greselile pe care le-am facut si eu. nu are de ce sa iti fie frica, zice da sau nu, e ca la loto, castigi sau pierzi. daca rade e proasta si o sa ramana singura sau o sa aiba parteneri curvari. cauta o fata serioasa cu care sa ai subiecte comune si sa faceti lucruri impreuna. lasa-mi un mesaj daca crezi ca te pot ajuta cu altceva

| ExEquTeR123 a răspuns (pentru Alex_Bodringa_1984):

Mersi frate, o sa incerc ce imi propui, sper sa am succes si mersi la fel celorlalti care m-au ajutat

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa gandesti ca totul va fi bine si sa fi optimist ca sa dai drumul fricii si sa fi sociabil.

| neutrino a răspuns:

Scrie-i o scrisoare.

| costi900 a răspuns:

Am avut si eu probleme asemanatoare,tu trebuie sa gasesti ceva care iti place sa faci si facand acel lucru poti sa dezvolti si comunicarea,sa iti faci prieteni noi sa fi mai increzator sa gandesti pozitiv adica sa ai ceva in comun cu altii sa poti discuta si tu cu ei etc. si eu aveam probleme deoarece eram mai inalt ca restul si mai radeau hihi etc dar am descoperit ceva ce imi placea acest lucru fiind sala (forta etc.) asta mia deschis noi orizonturi sa zic asa laughing mi-am facut prieteni acolo si mna din prieten in prieten am ajuns sa fiu mai sociabil,mai bine vazut, mai increzator deoarece treaba asta cu sala chiar a mers am crescut si in greutate am facut si muschii si asa am crescut incet in cet in ochii lumii nu prin bataie sau mai stiu eu ce pur si simplu, bineinteles ca nimeni nu se ia de minelaughing dar nu asta conteaza, pentru ca acum vad lumea cu alti ochii si este bine. Sper sa fi inteles ce vreau sa spun, daca nu scuze nu prea ma pricep sa explic in asa fel sa fiu inteles de toti happy Bafta si fi optimist ^_^

| RockRox a răspuns:

Hei happy Cum ai spus si tu, nu e asa de usor sa te duci la ea si sa-i spui "Auzi da vrei sa iesi cu mine?". Eu te sfatuiesc sa faci rost de numarul ei de telefon si sa-ti cumperi o cartela speciala ca sa o suni doar pe ea sau sa o suni cu ascuns la aceeasi ora, in fiecare seara sau dimineata, cum preferi tu. Poti sa-i trimiti si flori, cadouri si altele. Poate ti se pare ciudat, dar fetelor le place misterul, parerea mea. Aaa, si in caz ca faci ce ti-am sugerat mai sus, sa nu-i dai vreun indiciu despre tine, nimic(eventual ca esti in scoala cu ea). Nu ma judeca in caz ca nu-ti place sfatul, asta este ceea ce as face eu (daca as fi baiat). Succes kiss

| aqsta15 a răspuns:

Nu stiu cum te simti tu dar intro clasa ar trebuie sa te simti ca acasa. De exemplu eu nu sunt nici cel mai popular din clasa dar nici "ciudatul" clasei asa cum ai spus tu, sunt undeva la mijloc. Am si eu ciudati in clasa si iti spun ca motivul pentru care sunt ciudati nu este aspectul sau ca sunt tocilari sau ca nu au prietene, etc... Ci pentru ca nu comunica cu restul clasei. Tu te incui in tine si astepti o minune pentru a fi bagat in seama, mai intai incearca sa iti gasesti increderea in tine si o sa vezi ca o sa fie mult mai bine. Nu mai fi timid, nu o sa te ajute cu nimic, fi mai tupeist, chiar daca o sa faci o tampenie si o sa rada o clasa intreaga de tine, razi si tu cu ei, incearca sa te integrezi.Cat despre fata de care zici, pana nu o sa fi increzator nu o sa ai nici o sansa pentru ca o fata cauta la un baiat sa fie si putin stapan pe sine. Sper ca te-am ajutat cat am putut!