| anonim_4396 a întrebat:

Nu am nicio problema sa vorbesc cu fete fata in fata si sa gasesc subiecte, dar online nu pot. Gen conversatia e "ce faci?", "bine tu? "bine" si cam atat. Mi se pare penibil sa intreb cati ani are, la ce liceu e si din astea. Si totusi stiu oameni care vorbesc cu fete pe care nu le-au vazut macar o data in viata reala cate 3-4 ore pentru ca gasesc subiecte. Eu nu pot si ma enerveaza, pentru ca incerc si eu sa cunosc mai multe fete din orasul meu si ca sa fac asta trebuie mai intai sa vorbesc cu ele online. Aveti ceva sfaturi? Nu stiu ce ar trebui sa vorbesc cu ele pur si simplu nu stiu ce sa le scriu.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai trimiți un meme, mai răspunzi la un story, mai întrebi unde studiază și de acolo deschizi o discuție de genu „a îl cunoști pe x?" "ai profu cutare? cum ți se pare?" de la răspunsu ăla zici am și eu un prof car ee așa și așa. pnm ce e așa greu să comunici laughing) trebuie să vă facă materie la școală despre cum să porți o conversație că văd că tot mai mulți nu sunteți în stare

| Paul0007 a răspuns:

In mediul online, Facebook sau Instagram, trebuie sa treci prin fisa postului ca o pzd sa iti raspunda la mesaje, aspect fizic, imbracaminte, statut social, bmw din an 2006+, multi followers mai pe scurt sa fii un tip popular! Nu ai astea nu da un scuipat pe tine cand ii zici banalul BUNA, nici macar in seen nu te lasa! numai bine

| alexalx1234 a răspuns (pentru Paul0007):

Asa e si in viata reala. Nu e nimic diferit