| StefPSerkï a întrebat:

Salut TPU, Nu stiu cum sa incep... Cu ceva timp in urma am cunoscut o fata (nu dau nume ) pe care nu am placut-o la inceput dar cu timpul am inceput sa o plac, in fine peste ceva timp m-am indragostit de ea i-am spus asta ea a spus ca simte la fel am inceput sa fim mai apropiati, apoi am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine ea a zis da etc... a mai trecut timp noi ne intelegeam bine pana cand mi-a dat facebook-ul ei, ea credea ca nu pot sa vad conversatiile care le-a avut cu o colega de clasa pe baza mea si a unui tip de pe care ea il placea... in acelasi timp in care imi zicea mie ca "ma iubeste"... eu i-am spus de mesaje, nu a vrut sa recunoasca, ne-am certat si am incheiat orice discutie... problema este ca eu inca o iubesc desii stiu ca daca ma impac cu ea o sa sufar la fel de mult dar eu insa tot o iubesc, si nu stiu cum sa intru din nou in vorba cu ea. Daca puteti si vreti sa ma ajutati v-as fii recunoscator. (PS:am 14 ani )

4 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Este foarte greu sa rezolvi totul asa de usor, doar timpul te poate ajuta...

| Violleta2022 a răspuns:

Adica, cum putem sa te ajutam, vrei sa vorbim noi cu ea?
Nu puiule, la 14 ani nu-i dragoste, este doar simpatie!
Asta a facut si fata, a spus ca-i place si de celalalt baiat, ce-i atat de dificil sa intelegi?
La 14 ani poti sa ai simpatii si antipatii, prieteniile se leaga foarte usor si se dezleaga foarte usor. Totul trece si se vindeca pana devii adult, abia de atunci se ia totul in serios.
Tu de fapt esti necajit ca ai pierdut-o si ai pierdut-o pentru ca ai incercat sa o controlezi si sa o manipulezi. Ghici?
Fetelor nu le place sa fie controlate sau sa li se spuna ce sa faca! Chiar daca la varsta asta se trateaza baiatul precum trateaza joaca cu papusile!

| mihai69 a răspuns:

Lasă timpul să treacă și o să vezi că nu mai e chiar așa rău.

| Emilian65 a răspuns:

Din cate inteleg, relatia voastra a fost omorata de gelozia exagerata de care suferi. Daca o vrei inapoi, nu mai fi asa de gelos si lasa relatia sa se desfasoare in mod normal.