| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema! Acum cateva luni a venit o colega noua la scoala. M-am indragostit de ea. Am inceput sa vorbim, dar am vorbit mai mult prin sms-uri. imi zicea ca sunt cel mai bun prieten al ei, si ne intelegeam bine. Intr-o zi m-am certat cu un baiat pentru ea pentru ca nu o lasa in pace. si de atunci nu prea am mai vorbit cu ea. Unii prieteni imi zic ca ea poate profita de mine, sau isi bate joc de mine, dar cand vorbesc cu ea toate astea par doar niste povesti. I-am spus chiar ca o iubesc, dar nu cred ca ii place de mine pentru ca daca ii placea imi zicea. are un zambet care nu il pot scoate din cap. Ma gandesc mereu doar la ea. Imi vine sa mor! Ea daca nu gasesc un subiect de discutie nu vorbeste cu mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Nu m-am comportat niciodata mai frumos cu vreo alta fata. o iubesc deosebit de mult. Daca sa o uit... cuuum? Este imposibil! Nu pot crying Fundita..multumesc sad!

Răspuns Câştigător
| Ramonariu03 a răspuns:

Buna,Alin! Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si s-o intrebi daca si ea te place. poate e timida si nu isi poate exprima sentimentele, cel putin asta cred. Spune-i ca tii foarte mult la ea, ca de iubit parca e cam mult spus.Ii poti spune asa: Auzi...(cum o cheama) stii eu chiar tin la tine si as vrea sa stiu daca simti ceva pentru mine, macar sa stiu si eu. Eu asa zic. Sper ca te-am ajutat.

| AlinH05 a răspuns (pentru Ramonariu03):

Cred ca e cea mai buna idee. dar apoi daca nu va mai vrea sa fie prietena cu mine? sad O sa ma urasc...

| Ramonariu03 a răspuns (pentru AlinH05):

Nu cred ca va face asta, daca este o fata cu bun simt. Si nu tb sa gandesti asa pana la urma mai sunt fete! Nu te descuraja! >big grin

| AlinH05 a răspuns (pentru Ramonariu03):

Hehe. intre timp mi-a mai trecut. nu ma mai gandesc mereu la ea, aproape ca nici nu mai imi pasa. cred ca cel mai bine e sa ramanem doar prieteni. mersi mult pentru raspunsuri, ai fundita happy

| Ramonariu03 a răspuns (pentru AlinH05):

Nu ai pentru ce!

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignor-o un timp si vezi cat de tare o doare ignoranta asta, daca va fi indiferenta iti poti da seama ca ea a profit de tine si prietenii tai au avut dreptate

| Miranda29 a răspuns:

Ai incercat vreodata sa gandesti la rece, adica sa vezi si partea negativa a "relatiei" voastre, poate chiar profita de tine si de fapt ea are al prieten.

| AlinH05 a răspuns (pentru Miranda29):

Nu are prieten. Am vorbit despre asta cu ea. Si da, am incercat daaar. e foarte greu, 2 minute nu mai vreau sa o vad iar apoi sunt "dependent" de ea cateva ore si doar la ea ma gandesc.

| Miranda29 a răspuns (pentru AlinH05):

Amice...banuiesc ca nu ai mai avut vreodata o prietena de esti asa indragostit..Nu prea exista solutie pentru problema ta..numai tu insuti poti incerca sa nu te mai gandesti la ea

| AlinH05 a răspuns (pentru Miranda29):

Am avut. Si chiar am incercat sa am o relatie cu cineva ca sa o uit pe ea dar nu pot...

| Miranda29 a răspuns (pentru AlinH05):

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult..tot ce mai am de zis este mult noroc si nu te atasa prea tare de ea s-ar putea sa iti franga inima

| iurii75 a răspuns:

Pe de o parte îi arăți că-ți place, dar avînd o relație cu altcineva ce arăți? Nu se va gîndi că îți bați joc de ea?

| AlinH05 a răspuns (pentru iurii75):

Da, dar din cate se pare. nu prea ii pasa de mine. Imi zicea ca nu vorbesc cu ea dar la fel face si ea. Nici nu ma baga in seama. Dar se uita uneori la mine cu un zambet si ma da peste cap.

| AlinH05 a răspuns (pentru iurii75):

Pai da dar. probabil ei nu ii pasa de mine.

| iurii75 a răspuns (pentru AlinH05):

Probabil pentru că tu arăți acelaș lucru. Discută cu ea dar nu ceva de genul" ție îți place de mine?"(dacă e timidă nu va recunoaște chiar dacă e adevărat ), propune-i prietenie, să vă cunoașteți mai bine...

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Incearca sa o eviti, ceva timp. Si dupa, daca si ea te iubeste o sa vina la tine big grin. O sa te bage ea in seama tongue.

| nightrosesred a răspuns:

Hei buna si eu sunt fata si cred ca ar trebui sa ii arati prin fapte ca o placi.
spune-i ca o placi extrem de mult, ca e singura fata care o vezi sau ca frumusetea ei te orbeste...

| AlinH05 a răspuns (pentru nightrosesred):

I-am spus chestiile astea deja. nu m-am comportat niciodata si nu am vorbit niciodata cu nimeni la fel ca si cu ea.

| AlinH05 a răspuns:

Frate daca nu poti sa ma ajuti macar lasa-ma in pace. Nu stii cum e!

| VallachorumTyranorum a răspuns (pentru AlinH05):

1. Sunt fată.
2. Nu-s sora ta.
3. Nu-mi pasă.

| AlinH05 a răspuns (pentru VallachorumTyranorum):

Atunci nu-mi raspunde. Nu am nevoie de raspunsuri aiurea crede-ma.

| SkillZ24 a răspuns:

Daa...am patit si eu asa cu o fata.Credeam ca nu ii pasa de mine dar in cateva luni am facut- o sa ma placa, dar s-a dus naibii munca mea pentru ca o alta fata a aparut din senin laughing....deci ai grija! s-ar putea sa ai noroc si ghinion in acelasi timp sad