| Chimilica a întrebat:

Nu stiu cum sa ma machez maine la disco si cum sa ma fac la par. Am parul pana la umeri. Nu mi place sa l prind in coc / coada. Nu am breton. Ceva facut cu placa. Link-uri / Idei? FUnda + Vot

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Trebuie sa te machiezi mai strident in culorile in care te imbraci in functie de culorile de pe tine http://www.google.ro/......tp?/imgres poti sa te fardezi in 2 culori verde si albastru ca in imaginea d emai sus, rosu si mov, si trebuie sa te machiezi pana unde incepe spranceana tot ca in imaginea de mai sus :P
Nu stiu cum sa te faci la par, eu zic sa te dai cuspuma sa il ai putin ondulat, sau ti-l indrepti si il lasi asa, sau poti sa iei o suvita si o ata rosie sau verde si sa infasori ata pe suvita :x

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu te "machezi" si nici nu-ti faci vreo coafura deosebita, pentru ca nu e decat o discoteca. Daca te duceai la teatru, la vreun bal .da.Cu cat mai natural, cu atat mai bine. Altfel, atragi privirile si mai ales cele nepotrivite.

| ruPfashu a răspuns:

Ce culoare are la par la tine? rolling on the floor

| Izma a răspuns:

Pai la partea cu machiajul ai putea incerca ceva discret deoarece in club... este multa agitatie si nu cred ca ai vrea sa te intorci acasa cu rimelul intins pe fata nu? cat despre par... ai putea sa il intinzi pe tot si sa il tapezi putin si sa iti pui o fundita intr-o parte [acum dupa preferinte ori o fundita ori o cordeluta cu o inimioara, steluta ceva chatterbox]