| anonim_4396 a întrebat:

o fata de care ma place cred ca m-a bagat in friend-zone.Ce as putea sa fac sa ies de acolo.(imi ca-m place de ea)
P.S. Funda happy

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Exprima-ti sentimentele, spune-i că o placi și o să plece mai repede decât ia Dinamo goluri.
Tu ești doar un prieten pentru ea. Evident că e supărată când nu-i vorbești pentru că ești foarte important pentru ea. Știi, ești prietenul ăla care e mereu lângă ea, îi spune cât de frumoasă e, cât de bine miroase chiar dacă-i pute gura, îi dă sfaturi și o ajută mereu.

Dacă vrei ca ea să te remarce trebuie să-ți schimbi atitudinea. În primul rând, vorbești cu ea cât mai rar. Ideea e că dacă tu o bagi în seamă în fiecare minut al zilei, ea va ști totul despre tine (La ce oră ai mâncat sarmale și de câte ori te-ai căcat), iar tot misterul va dispărea. Dă-i ocazia să se întrebe de ce anume nu vorbești cu ea și să încerce să repare această distanță dintre voi pe care o creezi tu intenționat. Făcând asta, tu ești în centrul atenției, acum ea încearcă să "te combine". Din start ai de câștigat, deoarece acum tu ești cel care îi respinge avansurile și o face să "fiarbă".
În al doilea rand, îi arați că ești un tip ocupat și nu ai timp de dramele ei de adolescentă. Dacă până acum erai cel la care se plângea că viața e nedreaptă și că prietenul a părăsit-o, acum schimbi subiectul dându-i de înțeles că discuțiile de acest gen le dezbate cu prietenele ei, nu cu tine, pentru că nu-ți pasă.
În al treilea rand, cauți mereu motive să vă vedeți la un suc sau la o plimbare, deoarece vorbitul pe facebook te plictisește.

În plus, încearcă să-i bați apropo-uri, MULTE dar în momente potrivite, astfel încât să realizeze că tu ai vrea să ai o relație cu ea, mai puternică decât cea de prietenie. Când observi că își dă prea mult seama, devii relaxat și rece. Tu nu trebuie să-i spui că o placi, trebuie s-o faci pe ea să te placă. Dacă totuși vrei s-o faci, îi spui doar atunci când ești 300% sigur că te place.
Nu mai fii pămpălău și fă-o să realizeze că de fapt, tu ești băiatul potrivit pentru ea. Dar nu zice nimeni că asta o faci complimentând-o excesiv și pupându-o-n fund la fiecare ocazie.

Am copiat asta de la un fost răspuns de-al meu. Mi-e lene să scot ce nu ți se potrivește. Ia tu ce crezi că ai nevoie de aici, baftă!

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Very simplu invit-o in club, beti pana va rupeti si rupeti patul

| T0T a răspuns:

Dacă ești acolo înseamnă că nu te place deci mai bine ieși de tot din viața ei sau vei suferi aiurea și îți vei face speranțe în zadar. Dar cine știe, poate ai o șansă minusculă...Dar faci cum vrei.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Numai primele randuri am citit si o mai zic a 1000-a oara.Sa iesi din friend zone este destul de complicat dar merge.Trebuie sa sochezi : Vorbiti des? Nu o mai faceti. Te suna pentru pareri? Nu iii mai da sfaturi. Vrea sa iesiti maine la 2? Nu iesi, esti ocupat si nu mai ai timp de ea.Ii povestesti cu ce tipe misto vorbesti si ii spui ca iesi cu ele la intalniri si ca va simtiti bine.Ghici ce e atunci in capul ei? "Pai asta a fost prietenul meu si de la inceput nu s-a bagat pe mine si nici acuma nu il atrag. oare sunt eu vinovata?" O sa inceapa sa se gateasca pentru tine, sa vrea mai multa atentie, sa te seduca. Ai grija cum faci pasii astia, sa nu strici jocul!

| AndrewAndy a răspuns:

Invata sa scrii corect mai intai happy