| Trinity01 a întrebat:

Salut TPU,pana recent, am descoperit ca, in timpul dusului si masturbarii, trebuie sa dau inapoi pielea penisului, pana ce este vizibil intregul cap al acestuia. Am observat ca este un pic violet si putin murdar, asa ca vreau sa rezolv aceasta problema igienica. Ideea este ca am un penis "necircumscris", al carui cap nu este perfect rotund, iar suprafata acestuia este extrem de sensibila.Cand il clatesc cu apa, devine foarte sensibila, asa ca nu stiu daca sapunul este o optiune foarte buna, as putea sa ranesc capul, cred. De aceea as dori niste sfaturi, cum ar trebui sa curat intregul cap al penisului fara sa il ranesc? De asemenea, cand ma masturbez, ar trebui sa am capul penisului descoperit?
Orice sfat e bine venit, atata timp cat nu trece peste limita bunului simt.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Te speli frumos cu apă caldă și săpun; săpunul poate fi unul lichid. Preferabil să fie special pentru igiena intimă. (Da, chiar există așa ceva).
Masturbarea o faci exact așa cum simți tu că simți maximum de plăcere; nu există o metodă universal valabilă. Suntem diferiți, la fel și modul în care simțim excitarea. Alege ceea ce te satisface pe tine cel mai bine.

| Trinity01 explică (pentru mihai69):

Am inteles, multumesc
Mai am o intrebare pentru a clarifica situatia:Chiar si la atingere, suprafata este foarte sensibila, cand am sa fac sex cum ar trebui sa procedez ca sa nu doara, daca doar la atingere doare un pic, cand are loc o frecare violenta intre penis si peretii vaginului?

| mihai69 a răspuns (pentru Trinity01):

Stai liniștit; sensibilitatea asta o să scadă relativ repede, mai ales dacă o să începi să te masturbezi ori de câte ori îți vine pofta. De la un timp, orice atingere a glandului va produce doar plăcere și excitare.
Cât despre "frecat pereții vaginului cu violență"... crede-mă că o să-ți freci tu singur "jucăria" mult mai violent decât ar putea ea să se frece de un vagin primitor și bine lubrifiat. Sexul nu implică în mod normal violență (cu sau fără ghilimele).

| Trinity01 explică (pentru mihai69):

Ok, am observat ca la masturbare nu doare intocmai, doar ma jeneaza un pic cand se atinge suprafata capului penisului cu fie mana mea fie pielea penisului. Oricum, cand ma refeream la "violent", ma refeream ca o la "impingerea" cu o frecventa mai mare in interiorul vaginul, cred ca ti-ai dat seama, oricum, mersi!

| Trinity01 explică (pentru Trinity01):

Ckrectez:ma refeream la "impingerea" cu o frecventa mai mare in interiorul vaginului

| Goete a răspuns (pentru mihai69):

Nicidecum cu sapun, max sapun neutru o data pe saptamana
Si apa poate fi si rece

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te stresa, ca nu are nici o treaba problema celuilalt user care nu-si poate decalota deloc cucul, avand intr-adevar fimoza grad sever, cu prostiile astuia care-ti scrie mai sus si bate campii.

La tine este o alta problema, dupa cum ai spus, de spalat cu apa calda si sapun, pana scoti toata smegma sucata si depusa pliurile penisului.

| Trinity01 explică (pentru Violleta2022):

Ok, si merge orice tip de sapun? Sigur nu ustura, sau depinde la individ la individ?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trinity01):

La cât de proști sunt românii nici nu e de mirare că se iau după sfaturile femeilor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Trinity01):

Da, absolut orice tip de sapun, ca doar ala nu ramai cu spuma de sapun pe cuc, odata ce doar te speli, apoi te clatesti foarte bine si in final te stergi.

Daca tu crezi ca te mananaca sapunul, foloseste unul d ebebelusi, ca alea sunt facute special sa nu usture.

| Goete a răspuns:

Eu dupa fiecare pisare daca sunt in casa, il belesc si ii spal capul cu apa

| doctorsex96 a răspuns:

Salut, apa nu te doare, nici sapunul

dai cu apa ca nu e rau

cu stima jonel

| Trinity01 explică (pentru doctorsex96):

Este normal ca dupa multe ore dupa ce am dat pielea in spate aceasta sa nu mai revina? E normal sa am capul descoperit de acum incolo, sau va acoperi inapoi in cele din urma?

| doctorsex96 a răspuns (pentru Trinity01):

Daca tragi prea tare de el e posibil sa ti cada, ai grija ca ramai cu sula in mana

cu stima jonel

| Trinity01 explică:

Nu am intrebat intocmai de sex..pana sa ajung si la sex vreau sa fiu sigur ca am igiena impecabila