| alexivanov a întrebat:

poate vi se va parea penibil ceea ce va voi spune dar am nevoie de un mic sfat. Am avut o relatie cu o fata pe care am iubit-o enorm, pe care o iubesc si acum, dar din pacate din vina ei s-a incheiat ( ea spune ca nu mai simte ce simtea pentru mine). Eu aproape zi de zi ma gandesc la ea si aproape zi de zi vorbim, lucru care pe mine ma face sa ma simt ingrozitor, pentru ca eram obisnuit sa o alint, sa vorbesc altfel cu ea si acum nu mai pot. Ea imi mai povesteste cu ce baieti vorbeste si lucruri de genul asta, care pe mine ma dor destul de tare. Am stat si m-am gandit si cred ca ar trebui sa ii trimit un mesaj prin care sa ii multumesc pentru tot ( tin sa precizez ca m-a ajutat enorm sa ma schimb, inainte sa fiu cu ea ma drogam, beam destul de mult, ma bateam cu gasca, faceam multe prostii), dar pentru ea m-am schimbat. Asa ca as vrea sa ii trimit un mesaj de multumire pentru tot, un mesaj prin care ea sa inteleaga ca eu inca tin la ea si ca faptul ca vorbesc cu ea ma doare enorm si ca eu cred ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim. Asa ca va rog sa ma ajutati, nu stiu cum sa formulez mesajul, nu stiu ce sa scriu, pur si simplu ma blochez cand vreau sa il scriu, ma simt enorm de prost, imi aduc aminte de momentele frumoase petrecute cu ea si uneori imi vine sa plang.

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu cred ca in situatii de genul asta ar trebui sa-i scrii cuiva altceva decat ce vine din sufletul tau. Nu trebuie sa fie poetic ci doar autentic. Nici macar nu vei sta fata in fata cu ea, doar e un mesaj ce naiba.

| neutrino a răspuns:

Multumeste-i pentru tot ceea ce a facut pentru tine si ureaza-i mult succes si fericire pentru viitor. Fluturii sunt si trebuie sa ramana intotdeauna liberi!

| alexivanov explică (pentru neutrino):

Asta ar fi simplu, dar eu vreau ca in mesaj sa afle si ca eu inca mai tin la ea, ca nu mai pot vorbi cu ea pentru ca doare, lucruri pe care nu le intelege... poate sunt mai ciudat putin, dar vreau un mesaj mai complex.

| Dariusuu a răspuns:

Nu e greu, mulţumeşte-i din tot sufletul şi spune-i câtă nevoie ai de ea.

Va aprecia asta, cu siguranţă.