| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Prietenul meu ma neglijeaza. Adica simt ca nu sunt cea mai importanta pentru el! Vorbim foarte rar! Eu simt nevoia sa vorbesc cu el si nu pot sa-i trimit mesaj tot timpul ca nu vreau sa par disperata si ca eu sunt singura care are dorinta asta! E foarte rece cu mine tot timpul cand ii zic ce ma deranjeaza la el imi zice ca il enervez si ca mi se pare. Am nevoie de el,am nevoie sa vorbim mai des,i-am zis asta ca as vrea sa vorbim mai mult si mi-a zis ca vorbim destul de multstraight face. Ce sa fac? Nu ma mai simt bine in relatia asta, ma simt neglijata si neimportanta!

5 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Am avut si eu perioade in care m-am simtit la fel...nu prea ai ce sa faci mai mult decat ai facut deja, adica sa discuti cu el. Poate doar sa incerci sa il treatezi mai rece decat te trateaza el pe tine, si poate asa isi va da seama. Sau cere-i o pauza, in care sa se gandeasca si sa isi dea seama de adev ta valoare, asta daca inca te mai iubeste.
Iubire cu sila nu se poate, si asa si cu celelalte. Incearca sa mai discuti cu el, sa vezi care e adebarata problema. Comportamentul lui s-a schimbat brusc? sau asta s-a intamplat in timp?
SI ar trebui sa te gandesti si din perspectiva lui... poate are ceva probleme, poate o alta ocupatie..sau cine stie, pot exista multe motive, pe care doar el le poate sti.

| Florinapopica a răspuns (pentru AndyLavy):

Ne-am vazut aproape o saptamana intreaga in fiecare zi si apoi cand a trebuit sa plece s-a schimbat brusc.Suntem pe punctul de a ne despartii, pentru ca eu nu mai suport raceala asta si mai ales ca ma minte intr-un hal fara de hal si simt eu ca nu ma mai iubeste.

| Iunona a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? Dupa un anumit timp daca intrii in monotonie si va vedeti prea des nu prea mai aveti cine stie ce de discutat si...se mai raceste relatia. Daca i-ai spus deja de problema ta, ai rabdare 2-3 zile, incearca sa vb cu el mai putin, sa vezi cat de des te cauta. Si totusi nu e bine sa te simti neglijata. O relatie inseamna sa fii iubit, sa iubesti, sa simti ca ai loc mereu langa el/ea fara sa iti fie frica de asfixieri si enervari pe nimicuri. Observa-l bine, daca chiar te ignora si nu isi face timp pentru tine... poate va gasi altul timp!

| gabriel970 a răspuns:

1.ia ti pe alt cineva.2.intreaba l ce s a intamplat.3.invital la un suc.

| minnie2014 a răspuns:

E destul de ciudat, dar lasa-l 1-2 zile fara sa-i mai spui asta, si da, stiu ca va extrem de greu tu tinand la el foarte mult, right? Dar incearca si fa asta sa vezi daca el iti acorda atentie, iar daca va vedea ca tu nu ii scrii o zi, doua sigur te va cauta el, daca nu te cauta, asta inseamna ca e mai bleg si nu isi da seama ca esti singura care tine la el foarte mult. Bafta!