| Andrei_1175 a întrebat:

Prietena mea a luat pilula de a doua zi si peste o luna trebuie sa-si faca analizele la sange.Se v-a vedea la anliza ca a luat pastila? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| anny09 a răspuns:

Din cate stiu eu si sper sa nu gresesc, nu, nu se va vedea dar de obicei pastila de a doua zi iti da hormonii peste cap insa nu cred ca face analize hormonale si oricum un medic nu poate ajunge la concluzia ca a luat pastila de a doua zi pe baza analizelor de sange.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice femeie isi face analize de sange la o luna de la pastila de a doua zi. Ginecologul i le prescrie ca sa vada daca echilibrul hormonal nu a fost afectat grav si sa excluda o sarcina.

| Cătălina a răspuns:

Nu se va vedea!

| misu a răspuns:

Nu se vede nici dupa48 de ore.stai linistit.da si tu o funda ca e criza mare