| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea este virgina. A decis `sa facem pasul cel mare`. Ei trebuie sa ii vina ciclul zilele astea. In jur de 10 ale lunii trebuie sa vina. Am decis ca luni sa facem acest pas ( daca nu vine ) si as vrea sa intreb un DOCTOR :
1. Sange o sa curga doar la ruperea himenului, sau si dupa ruperea lui ( peste cateva ore )? Daca da, cum ne dam seama care este sangele de la ruperea himenului si cel de menstruatie?
2. Este bine sa facem acest pas inainte de menstruatie? Dar dupa?
3. Pe ea o sa o doara asa mult, daca atat vaginul cat si penisul sunt bine lubrifiate?
4. Un sfat ceva pentru aceasta situatie?

ROG SI OFER SERIOZITATE!

Dau funda celui mai explicit raspuns!
Multumesc anticipat!

P.S.: Daca ai chef de "misto-uri" nu am nevoie de raspunsul tau, e o treaba cat se poate de SERIOASA!
Multumesc pentru intelegere!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

1. In mod normal sange poate curge doar in momentul in care se rupe acea pielita fina.Sangerarea poate fi mai intensa/multa dar poate sa lipseasca si este in functie de vascularizarea himenului. 2.Indicat ar fi inainte de menstruatie, deoarece este perioada cu cea mai mica probabilitate de sarcina, iar menstruatia ce va urma va elimina posibilele intrebari stresante care apar de obicei dupa dezvirginare. 3. Durerea in primul rand este cauzata de intinderea brusca si exagerata a muschilor vaginali in momentul introducerii fortate a unui penis gros supradimensionat intr-un vagin stramt mai ales daca acesta nu a fost anterior largit prin masturbare.Lubrefierea este esentiala precum si masturbarea si masarea energica a intrarii vaginale realizate printrun preludiu prelungit. Penetrarea sa se faca doar la indemnul partenerei, adica in momentul in care ea se simte relaxata si pregatita. 4. Daca vei respecta acesti pasi poti spera la o deflorare fara dureri prea mari uneori chiar din prima incercare.In carul in care ea reclama dureri insuportabile este recomandata amanarea si o noua incercare dupa o si mai temeinica pregatire a vaginului pentru marea incercare. Succes.