| AAlinaaa a întrebat:

Trebuie sa-mi vina ciclul zilele astea ca mi s-au umflat sanii, iar azi iubitul meu si-a bagat penisul fara prezervativ in vaginul meu, dar nu in interior interior pentru ca amadoi suntem virgini..doar un pic l-a bagat, iar el ejaculase mai devreme cu vreo 30 de minute ca ii facusem laba. sunt sanse de bebe?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asa o fost unul la magazin ca sa cumpere o palarie: "as vrea sa iau o palarie verde, nu foarte verde, da' verde sa fie".
Sunt sanse, cum sa nu fie, cam 10%, ii pregatit prietenul tau sa plateasca pensie alimentara?
Cu 10% am cam parlit-o, de unde sa stim noi exact ce sanse sunt? Normal, ovulatia are loc in ziua a 14 din ciclu si ovulul traieste 2-3 zile, tu esti mult dupa, prin ziua 28 sau mai mult, deci dupa perioada de maxima fertilitate. Concluzie, am exagerat mult cu 10%, dar de dragul tau si a viitorului tau si al copiilor tai, ai grija ce faci.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici spre deloc. Nu trebuie sa te temi foarte mult nici de lichidul preejaculator pentru ca acesta rareori contine spermatozoizi viabili si cu motilitate ridicata. Insa pe viitor folositi prezervativul in orice conditii.

| Alcyon a răspuns:

Exista un anumit risc, deoarece baietii elimina cand sunt excitati un lichid incolor, ce poate contine spermatozozi (daca el a ejaculat cu putin timp inainte, e posibil sa mai fi ramas spermatozoizi vioi pe canal, care sa fi ajuns in lichidul lui preejeculator). Daca erai in perioada nefertila, riscul e minim, dar oricum... Chiar esti dispusa sa te joci cu sanatatea ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si-a bagat, da' nu si-a bagat, a fost in interior, dar nu in interior-interior, dar bebe daca laba?
Am scurtat putin intrebarea, era pacat sa nu radem mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai un vagin exterior? Pentru ca daca el si-a bagat penisul in vaginul tau dar nu in interior, incerc sa-mi imaginez cum e posibil. Si nu pot!

| NoisyDream a răspuns:

Nu, stai linistita, nici nu se pune problema, spermatozoizii mor la contactul cu aerul, daca au trecut 30 de minute poti sta linistita, atata timp cat nu a ejaculat in tine, nici macar penetrarea nu a fost completa, nu vad de ce te-ai ingrijora, indiferent de perioada, nu ramai din atata lucru big grin