| Schillinger a întrebat:

Prietenei mele urmeaza sa-i vina ciclu, cat timp tine? big grin

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ciclu mestrual, inseamna, perioada de la prima zi cand vine menstra(sangerarea), pana la prima zi de la menstra urmatoare.Plus sau minus 4 zile, fata de data calculata pentru venirea menstrei, sunt normale.
Menstra tine normal, intre 3-5 zile,dar pot fi depasiri(rare), din cauze diverse:stres,raceala,afectiuni tiroidiene,chist ovarian,diabet,boli hepatice, program de noapte, mutarea in alta tara cu diferenta de fus orar, obezitate, etc.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreab o

| iubesc a răspuns:

Intre 3-5 zile insa depinde la fiecare persoana.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intre 3 si 5 zile, uneori si 7.Totul tine de persoana.

| SirAndi a răspuns:

Maxim 2 luni

| Methaallaid a răspuns:

Dacă te referi la zilele în care este pe ciclu, 3-6 zile.

| PatroescuLuluLui a răspuns:

Pai 3 zile incontinu, adica e un moment greu ca te patezi, iar apoi mai continua, pana se fac 7 zile, dar dupa cele 3 zile nu mai e rau, e mai bine. Adica asa am avut eu dar difera big grin

| xAndreeaLaura a răspuns:

Depinde de la un organism la altul. Durata menstruatiei precum si cantitatea de sange variaza de la femeie la femeie, dar dureaza in jurul 3-7 zile