| VaRogRaspundeti322234 a întrebat:

Prietenul meu este cu o fata pe care o plac. Ieri am aflat ca prietenul meu este cu 2 fete : cu cea pe care o plac si cu inca una. El mi-a spus ca fata pe care o plac eu este pe locul 2. Nimeni nu stie ca imi place de acea fata. Sa-i spun fetei de care imi place ca prietenul meu o inseala? Credeti ca daca fac asta prietenul meu se va supara? Credeti ca fata de care imi place ma va crede daca ii spun asta?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Incearca si vezi cum reactioneza amandoi

| raluk27 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui direct. Daca tine la el, probabil nu o sa te creada. Insa poti sa o "ajuti" putin. Cand mai vorbesti cu prietenul tau, ia-l pe ocolite si afla daca se mai vede cu fata cealalta. Poti organiza un mic flagrant, in care fata de care iti place sa ajunga sa ii vada impreuna. Asa, nu te pui rau cu nimeni.

| dragodana a răspuns:

Salut! Delicata situatie. Urat din partea prietenului tau.
Ai mai multe variante de a rezolva situatia.
1.Ii spui prietenului tau ca-ti place de fata respectiva. Poate din mila, se desparte de ea si tu vei fi acolo sa o consolezi si ......sa o saruti.Sau prietenul tau nu-ti este prieten si fiindca i-ai spus ca o vrei tu sa renunte la cealalta prietena si sa o tina pe asta.Si mai ales va face misto de tine.
2.Ii spui tipei si prietenul tau te va uri pe vecie si tipa va fugi mancand pamantul si nu va mai vrea sa te vada nici pe tine pentru ca-i aduci aminte de el.
3.O duci pe fata la o plimbare si,''pur intamplator'', dati de prietenul tau cu cealalta fata.Prietenul te va uri, dar poate iti pica fata.
E o situatie cu dus-intors, dar iti recomand varianta 1. Poti pierde, temporar, un pic de mandrie, dar nu-ti pierzi prietenul.
A nu face nimic nu-i bine pentru tine.Te va timora in relatiile viitoare.
Curaj! Succes! Sa ne spui cum a fost caci sunt tare curioasa.