| curiosDeCeSeIntampla a întrebat:

Salut TPU, problema e in felul urmato...chiar astazi pe mess o fata mia zis ca ii place de mine si ma intrebat daca vreau sa fim impreuna... si mie imi place de ea dar cam 35%-40%. -este mai mare ca mine cu un an
-mie imi place si de alta fata mai mult decat ea si nu prea simt ceva pentru ea. deci ce ziceti? sa accept? sau daca refuz cum sa ii zic fara sa o ranesc? faza mai e si ca celeilalte fete ii place de mine! Ajutati-ma va rogg!

6 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Wow, tu iti exprimi atractia in procente straight face iti place sau nu iti place?! Vrei sa o arzi sau vrei sa o scoti la un film? wake up dude! nu poti sa stii cu care te potrivesti pana nu le incerci pe amandoua, ca doar cu privitul, te intorci la pus gresie in baie

| elisarktis a răspuns:

Pai accepta pe fata de care iti place mai multwinking deci refuzo usor si spune-i ca vrei sa fii cu celalta fata si spune-i ca chiar daca ai accepta sa fi cu ea realatia nu ar dura fiindca nu esti facut pentru ea, si eventual incerca sa o cuplezi cu un alt baiat de care ii place ei

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Pai...daca tu nu simti nimic pentru ea nu accepta pentru ca o vei face sa sufere mai mult. Tine cont si de comportamentul ei daca e o fata sensibila incearca sa nu ii spui in mod direct, adica sa incerci sa o avertizezi de ce o sa se intample. daca este o fata mai dura ii poti sp mai direct...in orice caz depinde de tine.

| Allergikaa a răspuns:

CEl mai recomandat lucru pe care ai putea sa faci este sa fii sincer. II spi ca iti place de altcineva, si ii spui ca pe ea o consideri mai mult o prietena. Pentru ca daca cea de a doua fata nu este pe placul tau sa lasi o mica portita deschisa pentru a reveni la cea care ti-a spus ca te placebig grin. Mult succes!

| TheRedJumpsuiteApparatus a răspuns:

Este foarte simplu, daca ai spus ca iti place mai mult de fata aia fa ce iti spune inima, doar ca ai grija daca stati in aceeasi zone nu o saruta de fata cu cealalta de care iti place 35-40% pentru-ca se va simtii aiurea crezand ca nu e destul de buna pentru tine, si cat de mult tinea la tine se v-a transforma in ura...ai grijatongue

| MarihuanaGIRL a răspuns:

Fi sincer cu tine mai intai, daca vrei o relatie serioasa parerea mea e sa incerci o relatie cu fata pe care o placi mai mult, sa fi si tu si ea fericiti impreuna!winking