| TakotaKun a întrebat:

Salut, TPU!
Recent m-am despărțit de iubita mea, motivul fiind stupid. M-am despărțit de ea din cauza nervilor ca m-am enervat ca mereu ma ținea în seen si cand o întrebam de ce zicea că merge cu bff-ul ei la mall Dar când vorbeam cu bff-ul ei, ea zicea că nu a mers la Mall cu iubita mea.
Am tot încercat să îi zic ca m-am despărțit de ea din cauza ca am fost nervos Dar când îi zic de reîmpacare mă evită.
Pe deoparte mă simt bine ca am făcut-o pe de o parte nu.

Dacă ajuta cam asta a fost comportamentul ei pe timpul relației:
Prima luna: ne iubeam nebunește
A doua luna: ne iubeam Dar nu la fel de nebunește
A treia lună: ea a început să vorbească cu mine la sictir
A patra luna: răspundea la mesaje si după 4 ore și când o vedeam prin parc sau prin oraș nici nu se uita la mine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai enervat că nu a avut un comportament corespunzător cerințelor și nevoilor tale. Te-ai enervat că nu ți-a mai acordat atenție și afecțiune. Te-ai enervat că a ales să facă alt ceva fără să te includă și pe tine. Te-ai enervat că nu ți-a mai oferit lucrurile cu care tu te-ai obișnuit. Doar te-ai atașat de ea, te-ai obișnuit cu ea. Iubirea este atunci când este atracția fizică, acea chimie, acele sentimente intense și profunde. Nimic nu te afectează dacă nu-i acorzi importanță. Sfârșitul vostru a venit mai repede decât te așteptai tu. Nu încerca să te împaci cu ea. Oamenii nu se schimbă, ei arată cine sunt și ce pot cu adevărat. Nu-i cere să poarte o 'mască' o perioadă că să-ți îndeplinească ție dorințele. Oferă-ți timp să te liniștești. Nu trece la următoarea doar ca să-ți demostrezi că pe tine nu te afectează nimic, nu încerca să-i dovedești fostei că poți trece peste cu ajutorul alteia.

2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Chiar crezi ca mai exista vreo relatie intre voi? Daca nici 2 luni nu v-a tinut "indragosteala", n-are rost sa mai lupti, tipa te tinea in seen pentru ca s-a plictisit de tine. Foarte bine ca te-ai despartit de ea, pierdeai timpul s-o cauti cand nu voia sa fie gasita.

| BAD17 a răspuns:

Sincer ai avut dreptate sa te desparti de ea, adica din moment ce fata cand o vedeai prin parc sau prin oras nici macar nu venea sa te salute adica pana la urma erati intr-o relatie iar o relatie se bazeaza pe doi oamenii nu doar pe tine iar ea daca se plictisise cu tine si nu mai vroia o relatie cu tine trebuia sa iti spuna nu sa iti dea seen si sa-ti rasphnda dupa nu stiu cate ore iar daca tipa te mintea ca e cu prietena ei mie mi-se pare ca nu ar mai trebui sa te impaci cu ea din moment ce ea te mintea ca era undeva cu o persoana si de fapt nu era, oricum stai calm ca o sa gasesti o fata care te merita.