| nicusor55 a întrebat:

Revin cu o alta intrebare despre fata aceea, am intrat pe FB in seara asta si era ON, am spus asa : "Imi place foarte mult de tine si ma intrebam daca vrei sa fii iubita mea?" si acum tot ce zice cand o intreb ceva este : "..." ce sa inteleg din asta?

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Poate crede ca e doar o gluma.
Mai spune-i odata cand o vezi (indicat ar fi sa o vezi, mergand s-o cauti nu sa "dai peste ea" intamplator).
Zambeste-i atinge-o pe mana, sau ia-o de mana si spune-i ca inca nu ti-a raspuns si tu tot astepti.Fa o mica gluma cum ca te innebuneste asteptarea..Bafta!

| grab a răspuns:

"..." inseamna ca era ON doar contul ei, nu si ea. Probabil ca intrebarea a ajuns la tatal ei care in timpul ala verifica mailul de serviciu pe laptopul familiei. Nu te panica, mergi la ea acasa si roaga-l pe tatal ei sa iti dea totusi un raspuns cu litere.
Stima!
Grab

| sayWhaaat a răspuns:

Apreciez indrazneala dar abordarea a fost de rahat.
1) Chestiile astea se discuta INTOTDEAUNA fata in fata.
2) NU o intrebi daca vrea sa fie iubita ta, ci ii arati si te comporti ca atare, astfel incat totul sa vina in mod natural, de la sine. O inviti undeva, prima data intr-un grup de prieteni eventual, glumesti cu ea, razi. A doua oara o iei de brat, a treia oara o iei de mana, a 4-a oara o iei de mana iar la sfarsitul serii o saruti.
Sunt o gramada de rahaturi peste care ai sarit si care construiesc raport.
Ce sa intelegi din "..."? Nimic, fata e confuza, ai dat-o peste cap.
Asta, sau nu vrea sa aiba de a face cu tine si incearca sa ti-o transmita intr-un mod dupa parerea ei subtil.

| sayWhaaat a răspuns:

Nu exista refuz, e doar o abureala.