| anonim_4396 a întrebat:

revin din nou cu o intrebare.:d Am luat anticonceptionale timp de un an si ceva ..si de 2 sau 3 luni de zile am renuntat la ele pentru o mica pauza. In prima luna dupa ce am renuntat la ele mi a venit menstruatia in 23 luna trecuta in 22 si acum inaca nu mi a venit. Tin sa precizez ca nu am avut relatii sexuale neprotejate. Oare aceasta intarziere se datoreaza faptului ca am renuntat la anti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai dereglari menstruale in perioada asta. Discuta cu ginecologul care ti-a permis intreruperea anticonceptionalelor, el va sti ce ai de facut.

NOname
| NOname a răspuns:

Posibil.

| mona a răspuns:

E foarte posibil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de o dereglare datorată întreruperii AC ( apare, uneori, în primele 3 luni după întrerupere )!

Mergi la un consult la ginecologul care ţi-a prescris AC şi care a avizat întreruperea lor.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Este posibil, dar pentru linistea ta, mergi la medic.

| MiruD a răspuns:

Probabil.