| AndreeaBianca123456 a întrebat:

Hei! Sunt foarte ingrijorata ca nu mi a venit menstruatia. Iau anticonceptionale de 3 luni in mod regulat, dar in luna aceasta au fost 2-3 zile cand le am luat mai tarziu cu o ora doua. Am avut maxim 5 contacte sexuale neprotejate luna asta dar nu a ejaculat in mine. Sunt la a 2-a pastila placebo dar mie imi venea inca de la prima.
Help meee!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi doar o dereglare izolată happy
Oricum, dacă NU ai uitat vreo tabletă mai mult de 12 ore, atunci protecţia contraceptivă se menţine!
Deci, NU eşti însărcinatăwinking
Ai RĂBDARE că va veni şi menstra.

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Daca e vorba de o ora sau doua, nu are nici o importanta.
Se intampla destul de frecvent ca menstruatia sa vina chiar si dupa ce iei 1-2 pastile din blisterul urmator.
La acest link, cineva care se recomanda medic spune exact asa ceva:
http://www.medipedia.ro/Forum/ForumSectiuni/tabid/65/aft/29558/Default.aspx
Ar fi fost util sa ne fi spus ce anume iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat a intarziat. Sfatul meu e sa renunti definitiv la anticonceptionale si sa folositi prezervativ.Am luat anticonceptionale pentru aproape 1 an si acum am o durere destul de mare de stomac.Nu iti distruge sanatatea pentru placerea de a face fara prezervativ!

| AndreeaBianca123456 explică (pentru anonim_4396):

Eu le iau pentru menstruatie. Ca nu era regulata