| nuconteazaidentitatea a întrebat:

sa trec direct la subiect, am o problema foarte foarte serioasa cu masturbarea, ma masturbez de foarte multa vreme, am 22 de ani si am ajuns sa ma masturbez de 3-4 ori pe zi.nu stiu cu sa scap de acest obicei, de cate ori incerc sa ma las, simt ca innebunesc, mi se intareste penisul si o iau razna, am o viata sexuala nu prea activa.va rog dati mi un sfat bun problema este serioasa

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu mai pune mana si gata, incearca sa o faci cu o tipa, eventual sa-ti faca si-un oral de ala nebun si ai sa vezi ca laba ar sa ramana lipsita de orice farmec.

| dreamgirl16 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic.sunt fatasad E destul de grav. trebuie sa te abtsii dar.vad ca nu te poti.in primul rand.cautati o prietena:* dupa aceea cand ai pofte... rezumate la penetrare pe bune.si vei ajunge la un.contact sexual normal:*

Suuuuuuuuuuuuccesslove struck

| tabittha a răspuns:

Din pacate masturbarea este legata direct de sistemul nervos si e ca si un viciu. Unii iti vor spune ca nu face rau, dar sa stii ca face. Te distruge ca om integru si iti scade f mult respectul de sine. Insa ca orice viciu pate fi infrant si numai cu o vointa de fier. Altfel nu stiu cum. Inlocuieste aceasta activitate cu un efort fizic. De cate ori iti vine pofta, sa zic asa, fa orice pentru a-ti distrage atentia adica: suna pe cineva si tine-l mult la telefon, fa un efort, sport, joaca un joc care-ti place, nu stiu axeaza-te pe ceea ce iti place, ba chiar incearca sa iesi sa cunosti mai multe persoane si poate iti faci prietena ca sa incepi o viata normala. Mult succes si multa hotarare!

| Yaguar a răspuns:

1.trebuie sa fii ocupat(ori cu lucrul ori cu altceva). Chind nai ocupatie atunci te atrage mai tare.
2. sport. Cum crezi dupa ce o sa fugi un cros bunisor de chitva kilometri, dupa aceasta te va mai atragea sa fasi masturbarea. Practica orice sport vrei.
3. taria de caracter. Ce chiar nu esti in stare sa nu mai faci masturbarea, esti asa de slab

| Agentulx a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie! Fa-ti o prietena sau stai mai mult cu prieteni.etc cu cat rezisti mai mult o sa reusesti sa te abti. Succes!

| ACatalin a răspuns:

Sunt genul de baiat care a avut cu cine dar nu a avut unde. Sti tu, gusti viata de barbat dar nu te poti bucura mereu de ea din diferite motive. Dupa ce am inceput sa fac sex mai des nu am mai avut nevoie de nimic. O sa ajungi sa te rog de o pauza mai tarziu.

| XxAlexandruxX a răspuns:

Ai 22 de ani fa-ti prietena