| IndiferentAnonim a întrebat:

Sa trec direct la subiect iubesc o fata de la mine din clasa dar ea nu ma iubeste si in ultimile 3 zile ne certam tot mai des si la scoala nu vorbim de loc.Cum sa fac sa ma impac cu ea si sa o fac sa se indragosteasca de mine?

PS.sunt de la sat

dau funda pentru raspunsul care ma va ajuta cel mai mult

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti face dragoste cu forta? Nu. Nici un raspuns nu te va ajuta, pentru ca nu poti sa o faci sa te iubeasca, poti doar sa speri ca se va indragosti de tine.

| val31989 a răspuns:

Salut,stiu c-o iubesti dar te org fii mai indiferent, isi va da seama c-a gresit fata de tine, incearca s-o uiti fiindca niciodata n-o vei face sa te iubeasca.pentru ca nu poti impune pe cineva sa te iubeasca... daca vrei incearca sa te impaci dar iti va fi foarte greu!
Scuze de aceste raspunsuri,happy dar este parerea mea!
in final poti face cum vrei tu!
Fundita, please!laughing)

| adriang95 a răspuns:

Vai de ochii mei... (înțeleg că ești de la sat, dar un minim acolo de gramatică...). Momentan nu poți face altceva decât să o eviți și mai apoi să încerci ceva.
Și repet: NU o iubești, ci simți o atracție pentru ea (adică i-ai trage-o dar hormonii nu ți-au spus asta încă).
Dacă ai ști tu cât de mult ne lipsesc peisajele, liniștea și aerul de țară nouă orășenilor... Dar dacă nu aș fi fost la oraș nu aș mai fi scris poezii la țară.