| Girl17_2450 a întrebat:

Il iubesc, ma iubeste inima imi spune sa fiu cu el, mintea nu.ne iubim dar nu ne intelegemstraight facecand vorbim trebuie sa ne certam neaparat, e minune daca trec cateva zile si nu ne certam dar totodata ne iubim. voi ce credeti? mai merita vreo sansa relatia asta sau nu? mi se face dor de el dar cand sunt cu el parca numai e la fel.straight facesunt atat de ciudata nici eu nu ma mai inteleg si nu stiu ce mai vreausad

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De cele mai multe ori,ajungand sa-ti asculti creierul,iti omori inima. Urmeaza indemnul inimii si creierul reeduca-l! Filtreaza tot ce aduce cearta in relatia voastra,stai si gandeste-te care sunt toate acele motive care va duc la cearta mereu,si,incearca sa le eviti!
Cand exista dragoste, cand simti ca iubesti si esti iubita, nu trebuie sa cedezi usor.Eu stiu ca cearta va oboseste,va slabeste rezervele psihice,va dezechilibreaza! Motiv pentru care,la asta vei lucra! Cineva sau ceva exagereaza si cearta e gata!
Stai si studiaza motivele de cearta,temeinic si,pe urma,vorbeste-i. Eventual,scrie-i ca sa nu va certati iar! O scrisoare in care sa-i explici de ce va certati,cine crezi ca ar trebui sa fie mai calm si mai masurat(cred ca amandoi), arata-i ca esti dispusa sa faci concesii si s-ar putea ca lucrurile sa se imbunatateasca simtitor!
Eu, asta as face.Sa am dragostea in maini, nu i-as da drumul niciodata!
Follow your heart!
Si, iubiti-va!

| mgtow a răspuns:

Inima ta vrea scandal si belea gluma, ai nevoie de un timp sa stai fara el si sa reflexionezi ca nu mai are nici un rost sa iti mai bati capul daca e cearta frecventa intr-o relatie deja nu mai merge ci mai rau va faceti continuand asa (in unele cazuri se ajunge la crima sau sinucidere).

| Nextone a răspuns:

Eu zic ca daca va iubiti mai merita...incercati sa vorbiti despre asta si ajungeti amandoi la o concluzie, la o intelegere.Gandeste-te ca va iubiti si profitati de timpul petrecut impreuna, faceti lucruri noi astfel o sa va cunoasteti mai bine.Bafta!happy

| Awesom a răspuns:

Simplu va luati de mana si va duceti la psiholog la consiliere de cuplu daca tot va iubiti atat de mult sa va dea el motivul pentru care sunteti amandoi orgoliosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Te'ai atasat de el, te'ai acomodat.
De iubit? Nu il iubesti.
Iti e dor de el si ii simti lipsa dar cand e cu tine nu dai doi bani pe el.
Iar comunicarea inseamna cearta ca altfel nu prea discutati mare lucru.

Am trecut si eu prin asta, crede'ma ca daca ai sta o luna - doua fara el ti'ai da seama ca nu ai nevoie de el.
La inceput e greu dar te acomodezi si creierul incepe sa inteleaga ca nu a fost dragoste doar ceva pasager.

| slayer09 a răspuns:

Cred ca la tine nu este vorba de iubire ci mai mult de a nu fi singura, de ati petrece timpul cu cineva, cred ca ai cumva in minte acea dorinta de o vezi in filmele de dragoste, si pentru ca el ti-a iesit in cale si ati reusit sa va destainuiti unul altuia si te-a inteles la inceput, ai facut un fel de atractie pentru el din dorinta de a iubi si a fi iubita, asa cum vezi in filme, parerea mea. Parerea mea. Dar problema primordiala este ca nu stii ce vrei, nu te-ai cunoscut pe tine insati indeajuns, fii prezenta! Cunoaste-te pe tine insati mai intai, intelege-te pe tine insati, fa o introspectie, lasa toate dorintele deoparte si traieste si iubeste fara sa iti doresti ceva, ci doar fii, fara a te gandi la alte dorinte si aspiratii care te tin legata.

| alex12hot a răspuns:

Eu spun să-i mai acorzi o şansă relaţiei incearcă să-i dai lui dreptate

| Cheeryda a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. dar eu cred ca an situatia d fata ar trebui, sa stati o perioada despartiti, daca tu nu stii ce vreii... timpul le rezolva p toatewinking

| Girl17_2450 explică:

Tot nu sunt hotaratastraight faceunii imi dau rasp pro altii contra numai stiu de capul meusigh
am uitat sa zic ca el e o fire f sensibila si odata nu am vrt sa mai fiu cu el pentru altul si ma ameninta ca se omoara si din astea si mi-e cam frica sincer...da nici sa stau cu el fortat ca ma termina psihic