| alexandra12058894 a întrebat:

Sa va spun cum a inceput totul:
Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte pupular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el love struck Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna. la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti. Va da'ti seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic.Nu mai stiu exact dar cred ca i-am spus si ca eu il plac, nu acea fata. Precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?". De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic sad El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela love struck si acum zambesc doar cand ma gandesc la el. Acum ca e vacanta nu l-am mai vazut (eu ma intalneam uneori in autobuz cu el cand mergeam la scoala) si simt ca mor. Uneori imi este asa dor de el ca incep sa plang crying incep s-o iau razna crying. Dar ieri cand am intrat pe facebook am vazut ca mi-a dat add si eu i-am dat accept (prietenul lui cel mai bun imi daduse de mult add si i-am dat accept si lui ala laughing ).
Credeti ca e ceva ca mi-a dat add sau ar trebui sa nu ma mai gandesc? Unele prietene zic ca nu inseamna nimic dar eu tot visez la el >8-

Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto happy
Funda la raspunsul cel mai folositor happy
A da era sa uit >-- o prietena il are la prieteni pe facebook si a zis ca nici odata nu l-a vazut on (nici eu nu l-am vazut inca) am vazut ca nu prea lasa commuri si asa deci nu prea intra pe facebook si nici id nu il are pus crying nu stiu cum sa vb cu el pe net ca fata in fata cred ca ii lesin in brate daca il vad straight facehee hee

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Alexandra nu e nimic rau in a recunoaste ca iti place un baiat si in a i-o spune chiar lui personal. Incearca insa sa intri in vorba cu el doar cand sunteti singuri, fara alti ochi asupra voastra sau intra in vorba pe mess sau facebook sau chiar email. Spune-i ce simti cu adevarat si cine esti, ca sa stie de unde sa te ia. Insa sa nu ii spui ca esti topita dupa el, ca il adori etc. Fa pe fata dura si spune-i cu mandrie ca il consideri dragut sau intra in vorba in legatura cu o materie de la scoala, un subiect legat de scoala sau ceva. Chiar acum odata cu inceperea scolii ai ocazia sa o faci, mai ales ca ti-a dat add. Insa... sa fii pregatita si pentru o respingere. Eu sincer nu sunt de acord cu baietii populari, caci din cauza atentiei prea multa care i se da, are senzatia ca i se cuvine orice. Oricum succes!

3 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Cum ti-am promis.

Nebuletina draga ce esti , sa-mi fie cu pardon , dar tu esti ai nevoie de o trezire la realitate.
De 16 ori ai postat intrebarea asta si 80% din cele 300+ intrebari postate sunt despre baieti si cum x si y este frumos , sexy bla bla bla.
Ai o problema destul de mare , esti 10000000% superficiala.Vezi un baiat frumos prin scoala ta , ii gata , trebuie sa fie al tau , ca te iubeste , ca te place , ca nu poti fara el.Ii urmaresti , ii analizezi , ii cauti neobosita , le spui ca-i placi , ii cauti pe unde se duc si le inveti toate obiceiurile.
Sa ti-o spun pe sleau , esti obsedata de baieti frumosi si traiesti in lumea ta ultra perfecta in care vine o armata de Justin Bieber si ei se inchina in fata ta.
Orice baiat frumos care-l si face niste trucuri cu un skateboard sau ii cool sau are ochi albastii sau se uita la tine mai insistent , trebuie sa fie al tau ca tu-l iubesti.
Nebuletinato , nici nu ii cunosti , esti dependenta de niste aparente , la tine daca ii frumos ii Dumnezeu , daca ii urat ii praf,
doar aia care-s mai cu mot te atrag ca esti disperata dupa atentie si vrei in grupurile mai mari.
Nu cred ca ai placut vreodata un baiat care nu-i asa de frumos , care nu-i popular , care nu seamana cu Justin Bieber.
Ai primit destule raspunsuri si tu tot continui cu abureala asta de intrebare , ca tu esti defecta si nu poti sa intelegi ca nu o sa fi cu el niciodata.
Atrasa doar de cel mai cel esti , ori cel mai popular , ori de cel mai destept , ori de cel mai bun etc.
Vrei doar un status si atat , nu vrei o relatie cu ei.
"Uite fata aia a fost iubita lui x"-Vrei sa fi tu fata aia dupa care se uita ceilalte fete si-si doresc sa fie in locul tau , sau toti baietii sa fie in limba dupa tine.Cauta ca o oarba apreciere ca esti frumoasa, dulce , bla bla bla.
O sa fii jucaria unor baietei frumosi care o sa-ti dea un sut in dorsal si tu o sa fi acel catel care umbla-n limba dupa ei chiar daca si-a luat un bocanc un fund.Nu-ti fa griji , baietii gen care-ti plac tie au nevoie de fane infocate incontinuu.
Nebuletinato , lasa tu baietii , ca nu esti destul de dezvoltata la capsor , baga-ti capu-n carte ca esti doar un copil din generatie "Noi n-avem copilarie , c-avem facebook sau mess".
Esti una din fetele alea care nu concep sa nu fie intr-o relatie , o fata dinaia care vrea sa fie populara doar fiindca este cu x sau cu y , o fata dinaia care trebuie sa fie intr-o relatie cu acel cineva , cand ar trebuii sa gandesti "mi-ar place sa am o relatie cu acel cineva".Esti incapatana si niciodata nu o sa scapi de atractia ta de baieti frumosi dar prosti , cool dar goi pe interior , smecheri dar fara suflet.Nu ai timp de baieti mai incolo?
N-as vrea sa te vad peste 2-3 ani cum arati daca continui cu prostiile tale si indragostirile tale de 2 secunde.

P.S. Raspunsul asta o sa fie postat de fiecare data cand mai postezi intrebarea asta , poate asa o sa-ti treaca din "indragosteli".

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai.daca iti place chiar asa mult.vezi ce prieteni comuni are cu tine.si baga te.daca nu are ii poti da chiar tu un mesaj pe facebook.fa` tu primul pas. daca cu adevarat il placi, pentru ca el nu are de unde sa stie ca tu il placi. cere i id si imprieteneste te cu el, vb cu el mult timp si trebuie sa isi dea seama ca il placi.si lasa timiditatea si rusinea ca nu e de tine, fi puternica si crede in tine ca poti sa il atragi ca un magnet langa tine. poate si la picioarele talehappy. bafta multa alexandra :*

| nevermind123 a răspuns:

Ok, iti zic sincer ca nu cred ca te place, pari foarte disperata, nu-i sanatos, si baietii nu sunt niciodata atrasi de disperare, nu incerca sa te bagi cu el in seama, ia-ti un timp sa te calmezi si sa-ti pui gandurile in ordine, si-asa ai inceput cu stangul, si nu-i bine sa continui asa, daca chiar vrei sa te placa trebuie sa joci hard to get, baietilor nu le plac fetele care se lasa usor, incearca sa te gandesti la el doar ca la un amic...lucrurile vor evolua mult mai bine asa.(propria experienta)