| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Am in clasa o fata pe care o plac, cand plec la scoala, plec doar ca sa vorbesc si sa o vad pe ea, nu sa fac carte, si nu ma pot abtine sa o privesc, uneori cand ma mai iau cu un amic cu alta, si ma intorc ea se uita la mine, si am observat asta de mai multe ori, si incepusem sa cred ca si ea ma place, dar intr-o am avut o evaluare si am vrut sa stau intr-o banca mai retrasa sa pot copia, si acolo statea si ea, si i-am zis " Pot sa stau in banca aceasta cu tine", iar ea cand a auzit sa inrosit, si a zis " Nu, Nu, Nu!" parca s-ar fi speriat, si dupa a venit alt coleg si a stat cu ea, de atunci au trecut 2 luni, i-am dat add pe Facebook, si m-a acceptat, dupa care ma sters din prieteni, si vreau sa intru in vorba cu ea, si ii mai scriam " Salut, ce faci, nu stii ce teme avem la matematica/romana" iar ea nici macar nu raspunde, dar la scoala uneori se uita la mine, si cand ma intorc si eu la ea, se uita fix in ochii mei, dupa care isi intoarce privirea in alta parte, nu stiu ce sa cred, daca ma place si ea sau nu, dar eu o plac foarte mult, toata ziua ma uit la pozele ei.Si trebuie sa mai zic ca este o fire rusinoasa, insa imi zic ca totusi daca ii placea cat de cat de mine, nu imi refuza de fiecare data mesajele, etc, va rog sa imi spuneti voi ce parere aveti, poate fi ceva intre mine si ea?
Ma scuzati de greselile gramaticale.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu ea! Ofera-te sa o conduci acasa si intreba-o daca te place... posibil sa fie jenata de colegii din calsa, sa fie rusinoasa, si atunci se comporta ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De aceea trebuie sa creeze cineva cat mai repede o masinarie de citit gandurile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai gandi ca te place ca atunci cand o vei intreba si daca te va refuza vei suferi mai tare. Incearca sa o ignori si vezi daca vine ea la tine. Daca da sunt sanse sa te placa dar pana acum nu am intalnit un caz in care o fata se comporta asa cand place un baiat.

| Brigi1998 a răspuns:

Sincer,eu nu cred că te place.

| Futangii a răspuns:

1.Te scuzam ai o scuza plauzibila pentru ca esti prost.
2.COAIE poate ai fata de prost d-aia se uita la tine.