| InLoveWithChocolate a întrebat:

Neaţa. Dau funda happyCer seriozitate straight face Am o mica /mare\ intrebare. Este un baiat (de care imi place doar ca amic) si care, CRED, ca ma place. Creepy. in fine. Sa va explic cam ce face:
1. In ore, cand imi intorc privirea spre el si se uita la mine (tin sa spun ca se uita aproape nonstop) si-o muta cam..greu.
2. Cand stau cu prietena mea cea mai buna(nu stiu sigur daca si atunci cand nu stau.) se da mai nonstop la ea.
3. Imi da porecle (sunt ceva mai scunda asa ca imi zice Pitic, Spiridus..mda..enervant laughing )
4. Sta pe langa mine in pauze (uneori)
mda..cam atat..cred thinking In fine, am stat cu el in banca de vreo 2-3 ori si am ras incontinuu happy
Imi este foarte simpatic.dar mai mult ca prieten
Astept nepretuitele voastre pareri. PUP SI PACE EVERYWERE.

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

De cele mai multe ori, mai ales atunci cand ne place o persoana, dintem sa dam un alt inteles oricarui lucru facut de acesta. si uneori este doar in mintea noastra. eceste lucruri ( ceea ce ai descris tu ) pot insemna, sau nu pot insemna ceva. Depinde foarte mult de felul lui de a fii. daca este o persoana mai timida, mai linistita, atunci vrea sa iasa in evidenta in fata ta, si de aceea face astfel de lucruri. Daca este o persoana mai copilaroasa mai "jucausa" nu stiu exact cum sa ma exprim, atunci poate face asta doar din distractie si lipsa de ocupatie.
Cel mai bine iti vei da seama atunci cand suntet singuri, cum se comporta cu tine.
Cel mai bine ar fi sa vbesti cu el, singura, si sa il "tragi de limba " sa vezi intr-adevar care sunt sentimentele lui.
Succes.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Intreaba-l pe el!

| Dariusuu a răspuns:

Da, probabil că te place. Dacă spui că-l vezi ca pe un simplu amic, nu-l face să sufere. Nu-i da mari speranțe, spune-i frumușel că vrei să fiți doar amici buni.

Te pup.

| valentingb a răspuns:

Sigur nu sta pe langa tine ca sa se puna bine cu prietena ta? Intreab-o daca se da la ea mai mereu. Apoi, daca se uita in ochii tai cand sunteti foaaarte aproape unul de altul, atunci poti considera un semn. Dar cu "uneori" si "se da non-stop la ea ", nu pot spune ca mi se pare ca te place. Poate doar un pic, in sensul ca incearca sa vada daca tie iti place de el ca sa stie daca sa insiste sau sa o lase balta. Daca incerci sa ii fac lipeala cu o fata, e clar mesajul si se cuminteste.happy

| InLoveWithChocolate explică (pentru valentingb):

Nu stiu..nu mi-a vorbit niciodata de ea cand stateam cu el laughing

| BlackOldSun a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fiti in zona'''doar prieteni'' sa isi caute in alta parte de treaba ca el poate vrea mai mult de atat si nu stie cum sa faca! cheers