| Cynthia13 a întrebat:

(scuza-ti lungimea, am simtit nevoia sa spun tot)
Am intalnit un baiat la bazinul unde merg.La inceput eu eram la alta profa si il tot vedeam pe acolo.Se mai uita la mine si zambea.Acum 2 saptamani m-am mutat la profa lui, a mea fiind in concediu, si asa am inceput sa vorbim.Nestiind numele lui i-am pus o porecla(una amuzanta).La sfarsitul primei zile m-a tot intrebat de ce ii zic asa,si i-am spus ca daca nu vrea sa-i mai spun,sa-mi zica numele lui.Mi l-a zis si a zambit.
Intr-una din zile ne-am jucat cu o mingiuta,noi, si inca niste baieti, printre care si fratele mai mic al prietenei mele cu care merg la bazin.Nu stiu cum,din cauza jocului s-a suparat pe prietenii lui, iar eu l-am intrebat ce are, si nu a vrut sa vorbeasca cu mine.De vreo 3 zile il tot intreb ce are,si de ce nu vorbeste cu mine.M-am tot gandit daca a fost vina mea,si nu a fost.
Ieri,el a stat pe margine si nu a intrat in apa,dar tot arunca cu migiuta aia in mine si i-am zis:"Cu mingea arunci,da nu vorbesti cu mine?"si tot n-a zis nimic.A continuat sa arunce,pana m-a lovit in ochi,si si-a dat seama ca m-a durut.M-am dus pe alt culoar,fiind suparata.A venit la margine si tot incerca sa-si ceara scuze ca m-a lovit,dar eram cam nervoasa pe el...
Dupa ma jucam iar cu mingea cu baietii, si arunca si el de pe margine. Voiam sa fiu portarul, dar fratele prietenei mele s-a dus inaintea mea in capatul culoarului pentru a fi el.Eu tot incercam sa-l conving sa ma lase pe mine,dar dupa am renuntat,si l-am vazut pe baiatul(de care recunosc ca desi ma tachina, imi placea) cum ii zicea si ii facea semne fratelui prietenei mele sa ma lase pe mine(arata ca un disperat facand asta, dar atunci mi-am dat seama ca e posibil sa ma placa.).

La sfarsit tot n-a vorbit cu mine.Sunt deja confuza...De ce nu mai vorbeste cu mine? Tot da cu mingea aia,dar nu zice nimic,iar cand ma duc sa o dau inapoi el deja e in cealalta parte a culoarului.
Va rog,un sfat pentru mine? Ce sa fac in aceasta situatie?
Multumesc, si inca o data, scuzati lungimea povestirii mele. happy

2 răspunsuri:
| Kassie a răspuns:

Pai, am cunoscut si eu unul de asta. E genul de baiat care poate e indragostit de tine si nu stie cum sa te abordeze. Face stupizenii, dupa cum ai zis si mi se pare foarte dragut ca e indragostit de tine si de asta se comporta asabig grin:* De obicei asa fac baietii.
Deci, cum sa abordezi un caz de asta.
Pasul 1: Fi si tu misterioasa, nu te mai stradui sa vorbesti cu el.Atunci va incerca el sa vorbeasca cu tine.
Pasul 2:Nu te lasa usor! Daca un baiat isi da seama ca il placi, nu v-a mai fi asa ciudatel si dragut incercand sa te impresioneze. Ai sa iti dai tu seama cand va fi timpul sa ii arati ca il placi.

Sper ca te-am ajutat:*

| HaS4 a răspuns:

Pai pur si simplu te place dar vrea sa nu mai vorbeasca cu tin sa se face recarcat adica ce zic sa vorbesti tu cu el sa il bagi inseama daca aa vazut ca tu inca mai vb cu el dupa ce face nazura aa zis ca poate sa faca asa sa fie in centrul atentiei tale