| Fluturashh a întrebat:

Acum 2 zile am intrebat-o pe mama prietenei mele daca o lasa la piscina duminica cu mine si a zis ca in principiu, da. Azi m-a intrebat cine mai merge cu noi si i-am zis ca nimeni, iar apoi a spus ca nu o lasa dar nu a si argumentat de ce. Cand am deschis subiectul acesta cu prietena mea a zis ca nu are chef sa vorbeasca despre asta, ceea ce m-a surprins fiindca mereu incerca sa o convinga pe mama ei dar acum nu a facut-o. Ce i-as putea spune mamei ei sau ce as putea face ca sa o lase la piscina? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate s-au certat pe tema asta; chiar daca sunteti cele mai bune prietene (sau nu) totusi existasecrete care se spun si secrete care nu se spun. Poate a avut loc mai demult un incident neplacut de care tu nu stii sau a fost pur si simplu pedepsita. Daca vrei sa aflii incerca sa te apropii cat mai mult de ea si spune-i ca tie iti poate spune orice ca ii esti prietena adevarata si de incredere. Bafta:*

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cauta-ti alta partenera de mers la scaldat, una cu o mama mai toleranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că ea nu vrea să vină. Mama ei și-a schimbat părerea atunci când i-ați spus că nu mai merge nimeni altcineva. Poate o vei convinge, spunându-i că va mai merge o persoană mai mare, mai responsabilă. Așa nu-și va mai face griji.

| Fluturashh explică:

Ea: pai a vrut sa intrebe daca vine si unul din parintii tai
Eu: adica ar mai trebui saa mai mearga cineva?
ai aproape 14 ani! anul trecut te-a lasat!
ar fi trebuit sa mearga si unul din parintii mei?!?!?
Ea: ma rog chiar nu mai vreau sa merg asa ca lasa-ma cu subiectu asta
Eu: mdeaa bun
oh go onoh go on
thanks