| EuAlaStrain a întrebat:

happy. Sunt baiat, am 14 ani si... cred ca am. 2 micute probleme.Despre mine :. Destul de multa lume imi zice ca sunt un baiat bun...foarte bine crescut / sunt si frumusel la fata (asta zic unele persoane de varsta mea si mai mari decat mine ) la corp. in afara de burtica big grin care e cam maricica. nu sunt un slabanog. merg si la sala de vreo 3 luni. Acum Problema : Imi caut o prietena de un an,. de cand am crescut am o problema. nu mai reusesc sa fac o fata sa ma placa. cand eram mai mic am mai avut iubite. chiar vreo 4-5 big grin, chiar una cu 2 ani mai mare, ma rog atunci foloseam "tehnica" de a vb mult cu ea. de a o face sa ma cunoasca, ma rog ajungeam ori sa o intreb eu pe fata pe mess sad pentru ca eram prea speriat cum sunt si acum big grin ca sa o intreb fata in fata, si de cele mai multe ori le faceam pe ele sa ma intrebe. Ma rog. acum pur si simplu nu mai reusesc sa-mi fac o prietena. si chiar simt nevoia de una. am 2 ft buni prieteni. unul nu arata asa bine dar are un succes la fete. e ft ft tupeist. pur si simplu. le zice fetelor de sanii lor fata-n fata. eu cred ca as murii de rusine sa fac asa ceva. si celalalt era la fel ca mine. dar ma rog a avut noroc cu o fata si acum e de vreo 3 luni cu ea. Eu inca nu am reusit, pur si simplu ce faceam cand eram mai mic acum m-i se pare atattt de greu, pur si simplu stau ma gandesc mult la o fata, imi dau seama ca o plac, si dupa o zii doua ma gandesc ca daca o sa fiu cu ea ce o sa fie,, poate o s-o renesc si chestii, sau ma gandesc ca daca o intreb daca ma place ea o sa spuna : laughing Tu chiar crezi ca eu as vrea sa fiu cu tine? si o sa rada cu prietenii ei de mine ( nu m-i s-a intamplat niciodata asta. dar eu sunt mai negativist din fire big grinbig grin )Si as vrea sa m-a ajutati cumva cu problema asta. Si a doua : Cum "p*l*m" imi dau seama daca o fata ma place?(scuzati expresia) Adica de multe ori ma uit pe strada la fete,, mai sunt si cu alti baietii si ma uit direct la ea. nu stiu sigur daca zambesc cand fac astabig grin pentru ca eu ma pierd cu firewa cand e vb de fete. ele se uita la mine. zambesc cateodata. si tot nu stiu ce sa fac. Si inca o problema. cand ma uit direct in ochii unei fete maaa intimideeeez ft ft tare big grin.sad pentru ca cand eram mai mic daca eram langa fata pe care o placeam ma inroseam SUPER tare big grin. acum nu mai e asa. cred big grin Si nu pot sa ma uit in ochii unei fete mai mult de. cateva sec dupa care. schimb directia ochiilor. sad
. Scuze pentru greselile de scriere, Ms pentru raspunsuri. sper sa ma puteti ajuta big grin

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

14 ani? omule, nu te lasa dus valu' disperatilor care la varsta ta fac toate tampeniile! Stai linistit, o sa ai destule sanse sa cunosti fete, sa te imprietenesti cu ele, ca din ele sa-ti alegi "crema". O portita poate fi si netul: trage o linie in ce priveste pasiunile tale, intra pe site-urile/ forumurile respective si vei gasi persoane ca tine cu care vei avea ce vorbi (nu direct de relatii)!
Te vei schimba si fizic si psihic destul de mult, asa ca nu-ti face probleme! Legat de timiditatea aia sa stii niste principii:
- trebuie sa zambesti intodeauna. Cand o fata care ti se pare importanta iti zambeste, raspunde-i la fel; incerca sa o privesti cu mai multa atentie sa-i transmiti din privire un semn de admiratie si stima.
- nu fugi de privirea celorlalti! Se uita la tine? Uita-te si tu!
- fa haz de situatie! Dintr-un nimic poate iesi o conversatie interesanta daca e si ea dornica. "hahaha, hihihi...cum te cheama... cum am mai putea vorbi?" si ti-ai facut prietenie. Succes!

5 răspunsuri:
| St3fY_3193 a răspuns:

Faza cu nu poti sa te uiti in ochi unei fete e si la mine la fel nu pot sa ma uit in ochi cuivabig grin pai mie mi-a placut descierea:devil) dar esti mai timid ca minetongue incearca sa cunosti o fata mai bine o fata pe care o placi sa va cunoasteti sa va imprieteniti s o fata te place atnci cand se uita la tine(poate chiar mai insistent), cand iti zambaste asa cu nu o face oricui...nu stiu exact care e problema dar poate nu ai intalnit persoana potrivita mai cauta si o sa gasestiwinking nu stiu daca te-am ajutat cu cevasad Succes

| Dakota a răspuns:

Pai. Vezi si u ce fata iti place foarte mult din clasa din scoala. si cand treci pe langa ea zambestei. Dpa un timp ii spui buna. Dupa o perioada intamplator o intrebi " Crezi ca as avea o sansa sa-mi dai id-ul tau ". Si tot asa. si daca vorbiti si pe mess si fata in fata. este foarte bine incearca sa i faci complimente. De genl " cand ma uit in ochii tai simt ca nu.mi mai trebuie nimic alt ceva" ( bine asta merge in cazut in care esti impreuna cu ea si dupa replica asta poti sa o saruti smug ) Si incearca sa.ti invingi temerile "nu te mananca nimeni tongue"
Si eu am fost speriata. Prima mea intalnire a fost un dezastru complet laughing SI DE ACEEA TE SFATUIESC SA SCAPI DE ACEASTA TEMEREE happy
Succes:*

Răspuns utilizator avertizat
| Tofeni a răspuns:

Man te ajut eu cu ce vrei, baga id-ul asta tofenimarius, si iti dau sfaturi...am experienta mai nou nu umblu cu fetele numa vreo 4-5 zile ca ma plictisesc de nu optin ce vreauhee hee)

| deiiu99 a răspuns:

Incearca sa fii si tu putin mai tupeist.winking