| EuAlaStrain a întrebat:

happy. Sunt baiat, am 14 ani si... cred ca am. 2 micute probleme.Despre mine :. Destul de multa lume imi zice ca sunt un baiat bun...foarte bine crescut / sunt si frumusel la fata (asta zic unele persoane de varsta mea si mai mari decat mine ) la corp. in afara de burtica big grin care e cam maricica. nu sunt un slabanog. merg si la sala de vreo 3 luni. Acum Problema : Imi caut o prietena de un an,. de cand am crescut am o problema. nu mai reusesc sa fac o fata sa ma placa. cand eram mai mic am mai avut iubite. chiar vreo 4-5 big grin, chiar una cu 2 ani mai mare, ma rog atunci foloseam "tehnica" de a vb mult cu ea. de a o face sa ma cunoasca, ma rog ajungeam ori sa o intreb eu pe fata pe mess sad pentru ca eram prea speriat cum sunt si acum big grin ca sa o intreb fata in fata, si de cele mai multe ori le faceam pe ele sa ma intrebe. Ma rog. acum pur si simplu nu mai reusesc sa-mi fac o prietena. si chiar simt nevoia de una. am 2 ft buni prieteni. unul nu arata asa bine dar are un succes la fete. e ft ft tupeist. pur si simplu. le zice fetelor de sanii lor fata-n fata. eu cred ca as murii de rusine sa fac asa ceva. si celalalt era la fel ca mine. dar ma rog a avut noroc cu o fata si acum e de vreo 3 luni cu ea. Eu inca nu am reusit, pur si simplu ce faceam cand eram mai mic acum m-i se pare atattt de greu, pur si simplu stau ma gandesc mult la o fata, imi dau seama ca o plac, si dupa o zii doua ma gandesc ca daca o sa fiu cu ea ce o sa fie,, poate o s-o renesc si chestii, sau ma gandesc ca daca o intreb daca ma place ea o sa spuna : laughing Tu chiar crezi ca eu as vrea sa fiu cu tine? si o sa rada cu prietenii ei de mine ( nu m-i s-a intamplat niciodata asta. dar eu sunt mai negativist din fire big grinbig grin )Si as vrea sa m-a ajutati cumva cu problema asta. Si a doua : Cum "p*l*m" imi dau seama daca o fata ma place?(scuzati expresia) Adica de multe ori ma uit pe strada la fete,, mai sunt si cu alti baietii si ma uit direct la ea. nu stiu sigur daca zambesc cand fac astabig grin pentru ca eu ma pierd cu firewa cand e vb de fete. ele se uita la mine. zambesc cateodata. si tot nu stiu ce sa fac. Si inca o problema. cand ma uit direct in ochii unei fete maaa intimideeeez ft ft tare big grin.sad pentru ca cand eram mai mic daca eram langa fata pe care o placeam ma inroseam SUPER tare big grin. acum nu mai e asa. cred Si nu pot sa ma uit in ochii unei fete mai mult de. cateva sec dupa care. schimb directia ochiilor. sad

4 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Nu te mai intimida si tu asa de mult laughing

si nu-ti ai face atatea probleme ca nu ai o pr, daca prietenii tai au nu inseamna ca trebuie sa fi si tu prekum ei

ai rabdare totul la timpul lorwinking

apropo cunosc baieti care sunt mai mari decat tine si nu au avut prietena niciodata si vreau sa spun ca acei baieti chiar sunt frumosi dar nah nu au intalnit persoana potrivita...
si cel putin nu se plang asa de mult ca tinelaughing

la varsta ta nici nu stiam ce inseamna un prietenrolling on the floor

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Nu te mai stresa atata happy.
Lasa totul sa vina de la sine.Adica daca o placi pe o fata incearca sa comunicati intre voi, sa va cunoasteti mai bine.Nu te mai intimida atata si fi si tu mai tupeist putin ( nu ma refer la chestiile gen : au, ce fund mare aia' si sa-i zici in fata ca o sa te alegi cu o palma rolling on the floor ).
multa bafta < 3!

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Buna! si eu a m 14 anihappy Poate vrei sa ne cunoastembatting eyelashes

| DoRaTo96 a răspuns:

Salut
am vazut intr ta si sper ca o sati fiu de folos
Pune un prieten/prietena de a ta sa iti faca lipeala cu o fata frumoasa
si cand tie rusine gandeste-te la toate lucrurile bune pe care le simti cand esti cu o fata
CA O IUBESTI SI ITI PASA DE EA
nu te mai gandi ca o ranesti sau alte chesti, incearca sa vezi partea buna a lucrurilor care e mai mare decat partea rea
E ciudat pentru ca mie mi se intampla asta cand eram mic
acum daca imi place o fata, nu ii zic direct, stam se ne mai cunoastem, vorbim, la un suc orice
incearca sa iti aduci aminte atunci cand erai mic cat de fericit erai ca aveai o prietena
si te rog numai fi negativist
fa tot ce tiam spus Sper ca te-am ajutat. Salut